Lekcija „G. F. Stenders un brīvmūrniecība Kurzemes hercogistē”

21. oktobrī plkst.18.00 Rīgas Centrālā bibliotēka (Brīvības ielā 49/53, 2.stāvā) ielūdz uz profesora Valda Pīrāga lekciju „G. F. Stenders un brīvmūrniecība Kurzemes hercogistē”.

Priekšlasījums ir kārtējais pasākums brīvmūrniecībai veltītajā ciklā, kurš visu oktobri reizi nedēļā tiek rīkots Rīgas Centrālajā bibliotēkā un kurā par brīvmūrniecības izcelsmi, vēsturi, rituāliem un šodienu stāsta paši brīvmūrnieki.

Līdz 8. novembrim bibliotēkas darba laikā var iepazīties arī ar Laimdotas Ruģēnas veidoto izstādi „Brīvmūrniecība no sākotnes līdz mūsdienām”.

Brīvmūrniecība ir viena no tām organizācijām, par kurām bieži vien tiek pausti diametrāli pretēji uzskati. Izstādes veidotāji ir centušies parādīt brīvmūrniecību no pašu brīvmūrnieku redzespunkta, īpaši izceļot Latvijas ložas un to nozīmi. Pirmās brīvmūrnieku ložas tika dibinātas Rīgā, un arī šobrīd Latvijas brīvmūrniecība galvenokārt ir saistīta ar Rīgu.

Jau notikušajos cikla pasākumos interesenti varēja noklausīties filozofa un brīvmūrnieka Andra Ruģēna lekciju par brīvmūrniecības organizācijas vēsturi, pazīstamākajiem dalībniekiem, struktūru un simboliku, noskatīties īsfilmas par brīvmūrniecību, kā arī noklausīties profesora Gvido Straubes lekciju „Brīvmūrniecība un Apgaismības laikmets Latvijā”.

 

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.