Latvijas valsts simtgades ozolu stādīšana Bauskas novadā

20170504ozoli_700xŠī gada 4. maijā ar akciju “Apskauj Latviju” notiks Latvijas valsts simtgades svinību atklāšana. Akcijas ietvaros šajā dienā valsts robežpilsētās, tostarp arī Bauskas, Rundāles un Vecumnieku novados, kā arī tuvējos pagastos tiks stādīti ozoli.

Akcija „Apskauj Latviju” vērsta uz Latvijas tautas vienotības un piederības sajūtas stiprināšanu, veicot simbolisku rīcību – izveidojot garīguma sardzi, iestādot ozolus Latvijas robežpilsētās, pagastos vai pierobežas teritorijās. 2017. gada 4. maijā pie Latvijas robežas esošo 45 pašvaldību teritorijās tiks stādīti ozoli, kam būs pievienota īpaša norāde, kas apliecinās, ka tas ir Latvijas simtgades ozols. Stādīšanas darbi tiks vienlaicīgi uzsākti no četriem galējiem Latvijas punktiem, kuros par piemiņu valsts astoņdesmitajai jubilejai (1998.gadā) tēlnieks Vilis Titāns izveidoja skulpturālu grupu “Latvija saules zīmē”. 

Akciju „Apskauj Latviju” rīko Iekšlietu ministrija sadarbībā ar Kultūras ministrijas Latvijas valsts simtgades biroju, organizācijām – Latvijas mazpulki un Jaunsardze un Latvijas pašvaldībām. “

Mums latviešiem kā ozoliem būt – dzīt saknes dziļi savā Tēvu zemē un kupliem zaru vainagiem debesīs tiekties pēc gaismas.

 

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.