Latvijas Ornitoloģijas biedrības pavasara putnu dienas

12. un 13. aprīlī Latvijas Ornitoloģijas biedrība (LOB) un Dabas aizsardzības pārvalde aicina interesentus piedalīties ikgadējās “LOB pavasara putnu dienās”. Pasākumos būs laba iespēja vērot migrējošās putnu sugas, kas šajā agrajā pavasarī jau lielā skaitā ieradušās Latvijā. Ekskursiju vadītāji palīdzēs tās atpazīt un stāstīs par novērojamo putnudzīves paradumiem.
Šī pavasara programmā ekskursija ar autobusu, pastaiga ar ornitologu, putnu būrīšu gatavošanas darbnīca, radošās darbnīcas bērniem, muzikāli priekšnesumi un sportisks skrējiens. Dalība ikvienā putnu dienu ekskursijā un pārējās aktivitātēs ir bez maksas. Aicināts ikviens interesents!
Tā kā putnu dienu pasākumi notiks brīvā dabā dalībnieki aicināti padomāt par atbilstošu apģērbu aprīļa mainīgajiem laika apstākļiem. Visās ekskursijās ieteicami ūdensizturīgi apavi un vējjakas. Lai dabas vērošana būtu sekmīgāka, aicinām iespēju robežās ņemt līdzi arī savus binokļus un putnu noteicējus. Ekskursijas vadīs pieredzējuši ornitologi un dabas vērotāji.
Piedāvājumā 15 bezmaksas pasākumi dažādās vietās Latvijā!
Sestdiena, 12. aprīlis
Putnu vērošanas ekskursija kopā ar ornitologu uz Slokas ezeru, Jūrmalā (pastaiga).
Tikšanās Ķemeros pie Meža mājas. Lieliska vieta, kur iepazīt dažādās meža putnu balsis. Ekskursija notiks no plkst. 9:00 līdz 12:00. Pieteikšanās: 26332786. Ekskursijas vadītājs Jānis Ķuze.
Dažādas aktivitātes Ķemeros pie Meža mājas
9:00 – 12:00  Radošās darbnīcas bērniem.
12:00 – 13:00  Žurnāla “Zīlīte” aktivitātes, R.Gobziņa un grupas “Resnie putni” koncerts
13:00 – 15:00  Putnu būrīšu gatavošana un radošās darbnīcas bērniem
Putnu vērošana no Mangaļsalas mola un apkartējos mežos, Rīgā(pastaiga)
Tikšanās pie Latvijas Dabas muzeja plkst. 8:00 (Kr. Barona ielā 4, Rīgā), ar 24. autobusu pārbrauciens uz Mangaļsalu (vai tikšanās pie 24. autobusa galapunkta plkst. 09.30). Mangaļsalas mols ir viena no putnu iecienītākajām vietām Rīgā. Nereti tur sastopami interesanti pārsteigumi. Ekskursijas beigas: ap plkst. 13:00.
Putnu vērošana Sātiņu zivju dīķos, Saldus novadā (ar autobusu).
Tikšanās plkst. 9:00 Saldus autoostā (Jelgavas iela 2), ekskursija ilgs līdz plkst. 13:00. Sātiņu zivju dīķi ir daudzveidīga un saistoša dabas vērošanas vieta. Pieteikšanās: 22497233. Ekskursijas vadītāja Zigrīda Jansone.
Putnu vērošana Kolkas ragā, Dundagas novads
Vienā no labākajām putnu vērošanas vietām Latvijā, ornitologs rādīs un stāstīs par apkārt esošajiem putniem. Kolka pavasarī – to kaut reizi jāredz katram dabas draugam. Ekskursija notiks no plkst. 9:00 līdz 12:00, kuras laikā interesenti var pievienoties putnu vērošanai pašā Kolkas ragā. Ekskursijas vadītājs Vilnis Skuja.
Putnu vērošanas ekskursijas Randu pļavās, Salacgrīvas novads(pastaiga).
Satikšanās stāvlaukumā pie Randu pļavu norādes (šosejas Rīga–Ainaži 97. kilometrs), plkst.10:00 un 12:00. Savdabīgās piejūras pļavas un niedrāji ir putnu migrācijas laikā interesanta vieta. Nepieciešami gumijas zābaki. Pieteikšanās: 26446487. Ekskursijas vadītāja Irisa Mukāne.
Apkārtnes putnu vērošana un lekcija par putniem Rāznas nacionālajā parkā
Dabas izglītības centrs “Rāzna” Lipuškos, Rēzeknes novads. Pasākums ilgs no plkst. 11:00 līdz 13:00. Tajā būs stāsts par putniem un viņu dzīvesvietām, īpašas nodarbības bērniem. Pēcāk putnu vērošana tuvējā apkārtnē. Pieteikšanās: 29139677. Ekskursijas vadītāja Regīna Indriķe.
Putnu klausīšanās ekskursija Līgatnē (pastaiga)
Tikšanās pie Līgatnes tūrisma informācijas centra (TIC). Meža putnu balsis ir skanīgas un ausij tīkamas. Kurš tirkšķis pieder sarkanrīklītei un kurš pīkstiens mizložņai varēs uzzināt šeit. Ekskursija ilgs no plkst. 9:00 līdz 11:00. Ekskursijas vadītājs Mārtiņš Platacis.
Putnu vērošanas ekskursija un Dvietes dabas parka desmitgades svinības
Bebrenes pagasta Putnu sala, dabas parka informācijas centrs „Gulbji”. Ekskursija ilgs no plkst. 10:00 līdz 13:00. Pēc ekskursijas atskats uz dabas parka pirmajiem 10 gadiem, “Vecpilsētas muzikantu” koncerts un citas aktivitātes. Vairāk informācija http://ej.uz/dvietei10. Pieteikšanās: 26562163. Ekskursijas vadītājs Edmunds Račinskis.
Sestdiena, 13. aprīlis
Putnu vērošana Svētes palienē, Jelgavas novads (ar autobusu)
Satikšanās un izbraukšana plkst. 9:00 Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas torņa stāvlaukumā, Akadēmijas ielā 1. Ekskursija ilgs līdz plkst. 11:30. Laba iespēja redzēt daudzskaitlīgus ūdensputnu barus. Šogad šeit novērota ļoti retā sarkankakla zoss! Pieteikšanās: 63005447. Ekskursijas vadītājs Ritvars Rekmanis.
Putnu vērošana Rīgā (pastaiga)
Plkst. 8:00 tikšanās pie Latvijas Dabas muzeja, Kr. Barona ielā 4, brauciens ar sabiedrisko transportu (3. autobusu) līdz Daugavgrīvas liegumam. Ap 5 km gara pastaiga maršrutā Daugavgrīvas liegums–Daugavgrīvas mols–Buļļupe. Ekskursija ilgs līdz plkst. 13:00. Ekskursijas vadītājs Ruslans Matrozis.
Putnu klausīšanās skrējiens Līgatnē (sportisks skrējiens)
Tikšanās pie Līgatnes tūrisma informācijas centra (TIC) plkst. 6:30. Sportisks, aptuveni 10 km garš skrējiens ar putnu klausīšanās pauzēm. Skrējiena vadībā turēsies un interesantās vietās apstāsies Mārtiņš Platacis.
Papildus informācija:
Valters Pranks
Putnu dienu koordinators
25920762

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.