Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina diplomandu dienas „Domāts. Darīts”

5. jūnijā plkst. 17.00 Latvijas Mākslas akadēmijā tiks atklātas ikgadējās Dizaina diplomandu dienas, kas rīkotas Eiropas Kultūras galvaspilsētas „Rīga 2014” projekta „Vai Rīga jau gatava?” ietvaros. Šogad diplomandu dienas ieguvušas nosaukumu „Domāts. Darīts”, kuru mērķis ir izstāstīt dizaina domāšanas procesu, kas balstīts uz jaunrades un iedvesmas meklējumiem, izpēti un eksperimentiem.

„Domāts. Darīts” programma šogad pārsteidz ar pasākumu dažādību – diplomandu darbu izstāde, Modes mākslas apakšnozares studentu skate Sv. Pētera baznīcā, dizaina pop-up veikals, „Pieredzes diena” ar starptautiski atzītu dizaina profesionāļu lekcijām un Pecha Kucha prezentācijām, un citas aktivitātes. Visi pasākumi ir pašu Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļas Funkcionālā dizaina apakšnozares diplomandu un nodaļas vadītāja profesora Holgera Elera organizēti.

Izstāde „Domāts. Darīts” būs skatāma Latvijas Mākslas akadēmijas pirmā stāva zālē no 2014. gada 6. jūnija līdz 11. jūlijam. Būs apskatāmi 57 diplomandu darbi no Dizaina nodaļas Funkcionālā dizaina, Vides mākslas, Metāla dizaina un Modes mākslas apakšnozarēm.

16. jūnijā tiek organizēta „Pieredzes diena” ar diplomandu prezentācijām „Dizaina komunikāciju rīta” ietvaros un pop-up dizaina veikala atklāšanu plkst. 13.00, kurā varēs iegādāties studentu darbus.

Pēcpusdienā norisināsies starptautiski atzītu dizaineru – Dirka Veinanta (Dirk Wynants), Kristiāna Zīgera (Christian Sieger), Patrīcijas Urkjolas (Patricia Urquiola) un Alberto Zontones vieslekcijas. Vakarā plkst. 19.00 Pecha Kucha, kur 7 minūšu prezentācijās ar savu dizaina pieredzi dalīsies Latvijas Mākslas akadēmijas, Rīgas Tehniskās universitātes, RISEBA studenti.

Dizaina diplomandu dienas tiek organizētas kopš 2007. gada, un tās rīko Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļa, kas dibināta 1962. gadā. Dizaina nodaļā ir četras apakšnozares: Funkcionālais dizains, Vides māksla, Metāla dizains un Modes māksla, un kopumā šajā nodaļā studē 214 studenti bakalaura un maģistra programmās. Dizaina diplomandu dienu organizēšanas ilggadējais partneris ir Banku augstskolas maģistra programma „Uzņēmumu vadīšana radošajās industrijās”.

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.