Latvijas filmu vakari Esplanādē

2. jūlijā plkst. 22:30 kultūras vasarnīcā Esplanāde 2014 ar režisores Signes Baumanes animācijas filmu seansu pieaugušajiem tiks atklāts pasākumu cikls Latvijas filmu vakari, ko organizē Nacionālais kino centrs. Turpmāk šovasar katru trešdienas vakaru Esplanādē varēs noskatīties gan retāk redzētas, gan klasiskas Latvijas filmas.

Pasākumu ciklu atklās Nacionālā kino centra vadītāja Dita Rietuma un pirms seansa ar savām filmām iepazīstinās Amerikas Kinoakadēmijas biedre, Ņujorkā dzīvojošā latviešu režisore un animācijas filmu māksliniece Signe Baumane. Viņas filmu vadmotīvs ir sievietes sajūtas un pieredze, savukārt izteiksmes veids – metaforisks un nereti provokatīvs. Signes Baumanes animācijas filmas ir izrādītas nozīmīgos pasaules festivālos, šo filmu mērķauditorija – pieaugušais skatītājs, kurš gatavs mākslinieciskiem un jēdzieniskiem izaicinājumiem. Tiks izrādītas animācijas īsfilmas Sieviete, Zobārsts, Veterinārārsts un citas, režisore iepazīstinās arī ar savu pirmo pilnmetrāžas animācijas filmu Akmeņi manās kabatās, kas jūlija sākumā pārstāvēs gan Latviju, gan ASV 49. Starptautiskajā Karlovi Varu festivālā Čehijā un ir pirmā pilnmetrāžas animācijas filma, kas jelkad iekļauta šī senā un nozīmīgā festivāla konkursa programmā.

Nākamajā pasākumā, 9. jūlijā, tiks izrādītas Lailas Pakalniņas īsfilmas, divas no tām nominētas Eiropas Kinoakadēmijas balvai – Leiputrija 2005. gadā un Uguns 2008. gadā.

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.