Misijā uz Marsu par kandidātu kļūst Latvietis!

Ceļojums uz Marsu vienmēr ir bijis kas tāls un nesasniedzams! Tāpat tas vienmēr bijis emocionāli interesants un pat tuvs, kā varbūtējā tuvākā citplanētiešu mājvieta. Un šodien pavisam reāls ir projekts, kā uz Marsu nogādāt astronautus, salīdzinoši lēti un pārskatāmā laika periodā. Šajā projektā, ka brīvprātīgie ceļotāji pieteicās cilvēku tūkstoši. Ir sākta kandidātu reālā atlase. Un viens no tiem ir Pauls Irbins no Latvijas, izgājis pirmo atlases kārtu un kļuvis par vienīgo latvieti, kas kopā ar 1057 citiem kandidātiem turpina reāli domāt par iespēju lidot uz Marsu. Interesanti, ka šobrīd Pauls strādā Cēsu novada pašvaldībā par attīstības un plānošanas nodaļas vadītāju. Irbins Latvijā ir līdzdarbojies trīs bērnu zinātnes centru izveidē – «Z(in)oo» Cēsīs, un pēc tam jau arī «Zili Brīnumi» Rīgā un «Lielvārdi» Lielvārdē. Vienu lietu gan jāņem vērā – šis ceļojums uz Marsu ir vienvirziena biļete, jo šie cilvēki, kas turp dosies sākot ar 2022.gadu, ar pašreiz pieejamajām tehnoloģijām un iespējām no turienes nevar atgriezties.

“Mars One” idejas autors un organizators nderlandietis Basu Lansdrops ir izveidot patstāvīgu cilvēku apmetni bez atgriešanās iespējām uz Zemi.

“Mars One” ir bezpeļņas organizācija, kas izstrādājusi plānu, kā 2023. gadā uz Marsa izveidot cilvēku koloniju. 2016. gadā uz Marsu dosies komunikāciju satelīts, divus gadus vēlāk Marsa izpētes zonde un robots, kas meklēs kolonijas izveidei piemērotu vietu. 2020. gadā uz sarkano planētu tiks nogādāti dzīvošanai nepieciešamās konstrukcijas un resursi. Papildus nogādātie roboti uzstādīs cilvēkiem nepieciešamās ēkas. Savukārt pirmā cilvēku komanda vienvirziena ceļojumā uz Marsu dosies 2022.gada septembrī. Viss šis gatavošanās process, ceļojums un cilvēku dzīve uz Marsa tiks atrādīta masu medijos visā pasaulē.

Absolūti unikāls un mediju vēsturē nebijis realitātes šovs.

 

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.