Labo cilvēku pasaule – Stopētāju dienasgrāmata –12.diena

12. diena (5.augusts)

8:10, vismaz esam izgulējušies. Jāsaka godīgi, ka sen tik labi nebiju gulējis. Koku zari un krūmi mūs padarījuši neredzamus apkārtējo skatieniem, kas, starp citu, jau krietni savairojušies pie pijāžā uzbrauktuves. Ātri sataisāmies un par pārsteigumu daudziem izkūņojamies no “biezokņa”. Savedam sevi kārtībā bezmaksas tualetēs un turpinām vakardienas spēli.

Pat ne divdesmit minūtes neesam nostāvējuši, kad mūs laipni aicina mazs Citroens. Jauna studente dodas uz Tulūzu un mēs līdz ar viņu. Brauciena laikā rodas nepārvarama vēlme pēc iespējas ātrāk nokļūt mājās, esam pat gatavi cilāt īkšķi pa nakti. Nav jau tā, ka ārkārtīgi gribas satikt Latviju, bet ja jau braucam atpakaļ, tad vēlamies to izdarīt pēc iespējas ātrāk. Ja būtu vēl pāris brīvas dienas, mēs iespējams tā nesteigtos, bet svētdiena ir dedlains, jo pirmdienā jābūt jau darbā.

Meitene mūs izlaiž pie Tulūzas un atkal jau plānojam nākamo virzienu. Pēc kartes mums būtu jāvirzās uz Albi. Noskaidrojam, ka esam izlaisti ne visai labā vietā. Automašīnas, izbraucot no apļa, attīstījušas pietiekami lielu ātrumu, lai būtu par slinku apstāties. Taču ceram uz veiksmi.

Pēc nepilnas stundas mēs padodamies un gar ceļa malu lienam uz lielāku, bet taisnāku ceļa posmu. Šeit vadītājiem būsim redzami jau pa gabalu un viņiem tiks dota iespēja savlaicīgāk pieņemt lēmumu. Tepat satiekam vēl vienu stopētāju, kurš dodas uz Barselonu. Viņš savukārt ir nolēmis iet uz apli, jo cer, ka tur labāk stopēsies.

11:14 jau esam uzņemti automobilī, kas dodas uz Montauban. No turienes ar četrām automašīnām nokļūstam pilsētā Rodez. Nekas interesants pa ceļam nenotiek, vienīgi vīnogu aizņemšanās no ceļa malas. Jāatzīst, ka diez ko garšīgas tās nav – skābenas un nenogatavojušās. Pie tam, tās diez gan veikli izskrēja caur manu tukšo kuņģi, kā rezultātā es iedzīvojos ātrās kājās.

Interesantāks brauciens izvērtās uz pilsētu Mende. Stopējot no Rodez, uz mūsu aicinājumu atsaucās mazs, pavecs bulkuvāģis. Sākumā uzmanību nepievēršam vadītājam, bet vairāk automašīnai. Sagrabējusi, sapuvusi, dīvaini smakojoša, bet vēl kust uz priekšu ar 80 km/h. Ja godīgi, mūs automašīnas tehniskais stāvoklis neuztrauc, ka tik taisni, bez apstāšanās tiekam tālāk. Mazliet vēlāk pievēršamies vadītājam. Nevaram īsti saprast, vai mūs ved sieviete vai vīrietis. Versijas mainās ik pa brīdim.

Pēc laiciņa metam mieru vadītāja dzimuma noteikšanai un baudām skaisto ainavu, kas paveras pa auto diviem logiem (starp citu, vadītāja sānu logs bija gatavots no finiera). Necerēti, bet te var baudīt kalnus, ielejas un tiltus pār tām. Augstums nav diez ko liels, nedaudz virs 1000 metriem, bet skaisti tik un tā. Arī pati pilsēta Mende, kas atrodas ielejā, ir ievērības cienīga. Vienojamies, ka ja kādreiz dosimies uz Franciju, tad noteikti uz šo reģionu, te mums ļoti patīk.

Pēc Mendes mūsu ceļš ved uz Le Puy, no turienes uz Santetjēnu. Tur tiekam izlaisti benzīntankā, kas līdzinās tam, kas bija pie Parīzes – nederīgs priekš kempošanas, bez iespējas uzcelt naktsmājas. Taču mūs vēl vairāk sarūgtina fakts, ka ārā ir palicis krietni vēsāks un jau atkal nemanot ir piezadzies vakars. 22:32 sākam atkal „īkšķot”. No benzīntanka izskrien policists un pavēsta mums jau zināmo – stopēt uz lielceļa nevar, tas jādara degvielas uzpildes stacijas teritorijā. Ļoti gribas tikt tālāk un mūsu vēlēšanās ir sadzirdēta. Tiekam automobilī, kas dodas uz Lionu.

Pa ceļam sarunājam, ka vadītājs mūs izlaidīs vienā no lielajiem benzīntankiem, kur esam iecerējuši pavadīt nakti, jo nogurumu pamazām pieveic mūsu vēlēšanos pēc iespējas ātrāk tikt mājās. Jāatzīst, ka, Francijā benzīntanki (ne visi, bet daudzi) ir lieli, pat lielāki kā Vācijā. Te ir gana vietas, kur noslēpties no garāmbraucējiem. Izveidojam jau ierasto guļammaisa kombināciju ar lielo plēves gabalu, izšaujam lietussargu, jo atkal sāk smidzināt un dodamies pie miera.

 

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.