Kultūras centrs „Iļģuciems” iepazīstinās ar mēmā kino klasiku

Rīgas kultūras centra „Iļģuciems” Amatu nama kamerzālē ceturtdien, 23. janvārī, plkst. 18.30 notiks šogad jau otrā „Kino kluba” lekcija. To vadīs kino zinātnieks Agris Redovičs, un tās tēma būs „Mēmā kino klasika”.

No vissenākajiem laikiem smiekli pavada cilvēka dzīvi, kompensējot nāves neizbēgamības traģisko apjautu. Cilvēki, kuriem piemīt spēja uzjautrināt citus, iemest smieklu dzirkstis īgnuma mijkrēslī, ir labprāt gaidīti ikvienā sabiedrībā. Komiskais caurvij arī visu kino vēsturi no pašiem tās sākumiem. Visā pasaulē cilvēki apmeklēja kinoteātrus, lai ļautos smiekliem.

Šajā un dažos turpmākajos „Kino kluba” lektorijos tiks piedāvāts lekciju cikls par trim izciliem komiķiem: Haroldu Loidu, Basteru Kītonu un Čārliju Čaplinu. Pagājušā gadsimta 20. gados viņi bija „karaļi”. Visā pasaulē skatījās viņu filmas un smējās līdz asarām. Šī lieliskā trijotne pacēla komēdiju no lētiem jokiem līdz asprātībai, kas neļauj šiem darbiem novecot. Cikls atgādinās par nezūdošajām vērtībām, ko glabā kino vēsture.

23. janvārī plkst. 18.30 būs lekcija par Haroldu Loidu (1893-1971) – labi audzinātu jaunu cilvēku, mazliet kautru, vienmēr pieklājīgi ģērbušos, raga brillītēs. Filmās viņš nonāk visgrūtākajās situācijā, bet vienmēr atrod izeju, kā balvu saņemot mīļotās skūpstu un roku. Laimīgās beigas dāvāja prieku miljoniem cilvēku un apliecināja, ka katrs pats ir savas laimes kalējs, un ne tikai Amerikā.

Tiks demonstrēta Loida satraucošā komēdija „Beidzot drošībā” (1923). Noslēpumu kā šī filma uzņemta, Loids nevienam neatklāja un paņēma līdzi kapā, atstājot vielu kino vēsturnieku diskusijām.

Ieeja maksa – EUR 2, skolēniem, studentiem, pensionāriem EUR 1.00

Kultūras centrs „Iļģuciems” atrodas Lidoņu ielā 27, k-2. Tas viegli sasniedzams ar 25. un 9. trolejbusu (pietura – Tirdzniecības centrs).

 

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.