Koncertprogramma „Cafe Spleen. Veltījums latviešu strēlniekiem”

„Pār Latviju sniegi kad vijas / Un nakts ir visgarākā, / Šī teika man atmostas sirdī / Kā brīnišķa valoda. // Iz sniegiem mazs karodziņš šaujas / Un plivina sarkan-balts / Un liesmo savādā gaismā, / Kaut pusnakts un gaiss ir tik salts,” – tā raksta Jānis Akuraters dzejolī „Latvju strēlnieki”.

2015. gada janvārī aprit 98 gadi kopš leģendārajām Pirmā pasaules kara Ziemassvētku kaujām. Atceroties šos notikums un pieminot latviešu strēlnieku varonību, 2015. gada 10. janvārī notiks Pirmā pasaules kara Ziemassvētku kauju atceres pasākumi.

Plašo pasākumu programmu plkst. 12.00 ievadīs Jāņa Akuratera muzeja viesizrāde Jelgavas novada Valgundes pagasta Kalnciema vidusskolā – Jura Kulakova koncertprogramma „Cafe Spleen. Veltījums latviešu strēlniekiem”, kuru izpildīs Ieva Akuratere (balss), Miervaldis Jenčs (balss), Juris Kulakovs (klavieres, akordeons, balss) un Viktors Jansons (komentāri, dzejas lasījumi).

10. janvārī – Jura Kulakova koncertprogramma skanēs Kanlciema vidusskolā, kas atrodas tuvu tām vietām, kur savulaik norisinājās Ziemassvētku kaujas un kurās kā strēlnieks piedalījās ar dzejnieks Jānis Akuraters.

Informācija par Ziemassvētku kauju atceres pasākumu kopīgo programmu:

http://www.jrp.lv/lv/afisa/?object=2057,

http://www.karamuzejs.lv/Aktualitates/aktualitatesSaraksts/jaunumi.aspx

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.