“Kas te tik laikmetīgs?” kinoteātrī “Splendid Palace”

“Ir jāapzinās – ja tā nebūs, mans bērns pasaulē būs mazāk konkurētspējīgs, apdalīts.”
Šādus vārdus teicis arhitekts Andis Sīlis pēc producenta Andreja Ēķa jaunākās filmas “Kas te tik laikmetīgs?” noskatīšanās, veltot tos jautājumam, kādēļ Latvijā nepieciešams laikmetīgās mākslas muzejs. Viņam piekrīt arī kultūras ministre Dace Melbārde, kura pēc filmas noskatīšanās aprīļa vidū teica, ka pati piederot paaudzei, kurai nebija iespējas regulāri baudīt laikmetīgo mākslu, taču negribot, lai līdzīgi notiktu ar viņas meitu un daudziem citiem Latvijas bērniem.

Filma “Kas te tik laikmetīgs?”, kurā intervēti viedokļu līderi un kultūrvides eksperti no Latvijas, Igaunijas, Dānijas, Spānijas, Lielbritānijas, ASV, Krievijas u.c. valstīm, līdzīgas sajūtas raisījusi arī Valsts prezidentam Andrim Bērziņam, kurš pēc tās noskatīšanās pauda: “Viss ir mūsu pašu rokās, lai uz valsts simtgadi mums šāds muzejs būtu. Tas nav nekas utopisks, un tas ir vajadzīgs.”

Nākamās nedēļas sākumā filma tiek piedāvāta plašākas publikas uzmanībai – 13.maijā plkst.18.00 kinoteātra “Splendid Palace” Jaunajā zālē (Rīga, Elizabetes iela 61) filmas “Kas te tik laikmetīgs?” seansu bez maksas aicināts apmeklēt ikviens interesents, īpaši aicinot mākslas, kultūras vadības, komunikācijas u.c. jomu studentus.

Pēc filmas pirmizrādes norisināsies īsa diskusija, kurā piedalīsies filmas producents Andrejs Ēķis, sociālo zinātņu doktore Ilva Skulte, Rīgas mākslas telpas izstāžu kuratore Inga Šteimane un portāla Arterritory.com redaktore Anna Iltnere.

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.