Kandavas Mākslas plenērs

Kandavas Mākslas plenērs ir ilggadēja tradīcija, kura arī šogad tiek turpināta. Plenēram var pieteikties jebkurš interesents – mākslinieks, mākslas mīļotājs, students, skolēns u.c. Plenēra laikā būs iespēja piedalīties dažādās radošās darbnīcās, vērot citus māksliniekus darbībā, iepazīties, apmainīties ar pieredzi ar kolēģiem, saturīgi pavadīt laiku, iepazīties ar apkārtni u.c. Plenēra noslēgumā ikvienam būs iespēja piedalīties noslēguma izstādē.
Plenērs norisināsies Kandavas pilsētvidē – Kandavas Vecpilsēta, promenāde, Bruņinieku pilskalns, Kandavas novada muzejs, Amatniecības centrs, Mākslas galerija, Kandavas internātvidusskola u.c.
Plenērs tiks organizēts piecos žanros:

Keramika. Darbnīcas vadītājs TRADICIONĀLŪS ZINEIBU TUREITOJU BĪDREIBAS „PŪDNĪKU SKŪLA” dibinātājs, podnieks Evalds Vasilevskis (Latgale). Iespēja strādāt individuāli vai iegūt pamatzināšanas Latgales svēpētās keramikas arodā. Darbi tiek veidoti brīvi ar rokām, netiks izmantotas mehāniskas ierīces, cilvēkam kaitīgas vielas un tehnoloģijas. Darbi tiks veidoti tā, lai tie būtu praktiski un unikāli. Pabeigtie, nožuvušie darbi tiks dedzināti nedēļas beigās malkas ceplī. Dalībnieku skaits 20 cilvēki. Pirmie 8 kg māla iekļauti dalības maksā, katri nākamie 8 kg maksā EUR 6,00. Darbnīca norisināsies nedēļas sākumā 14.,15. un 16. jūlijā.

Animācija. Vadītāja mēdiju māksliniece – Ieva Kaula (Rīga). Tiks veidota „stop motion” un jauktas tehnikas animācija izmantojot mālu un citus materiālus. Tās sižets būs „Kandava dzīvo ar garšu”. Dalībnieki var ņemt līdz savu fototehniku. Dalībnieku skaits 10 cilvēki. Darbnīca norisināsies nedēļas sākumā 14.,15. un 16. jūlijā.

Gleznošana. Vadītāja māksliniece – Inga Brīniņa (Kandava). Darbnīcas dalībnieki var strādāt brīvi, konsultējoties ar citiem kolēģiem, kā arī pēc darbnīcas vadītājas uzdotajiem uzdevumiem, ieteikumiem. Katrs ņem līdz un strādā ar saviem materiāliem. Būs pieejami molberti. Dalībnieku skaits neierobežots.

Grafiti māksla. Grupas vadītāji – grafiti mākslinieki Ēriks Caune un Renārs Caune (Rīga). Viņu vadībā 4 interesenti varēs iepazīties ar grafiti mākslu. Kopīgi tiks apgleznots viens vides objekts. Darbnīca notiks divas dienas – 17.jūlijā un 18.jūlijā.

Papīra liešana. Vadītāja – Dace Asne. Daces vadībā varēs uzzināt, iemācīties kā no svaigas zāles var izliet papīru. Tiks veidoti dažādi eko suvenīri – kastītes, palikņi u.c. Dalībnieku skaits 10 cilvēki. Darbnīca notiks nedēļas otrajā pusē -17.,18. un 19. jūlijā.

Galvenie darbības virzieni:
* plenēra dalībnieki strādās grupās, atbilstoši savām interesēm, piedalīsies dažādās radošās darbnīcās.
* vakaros visi plenēra dalībnieki pulcēsies vienkop, lai diskutētu par paveikto un piedalītos tematiskajos vakaros, kam katru dienu būs cita tēma – ekskursija pa Kandavu un novadu, iepazīšanās, pieredzes apmaiņas vakari, keramikas cepļa kurināšana, muzikālie, kino vakari u.c.
*Noslēgumā paredzēta plenēra atskaite – izstāde ar plenēra laikā radītajiem darbiem Kandavas Mākslas galerijā no 20. jūlija līdz 29. augustam. Plenēra dalībniekiem lūgums pēc brīvas izvēles vienu darbu atstāt pilsētai.

Plenēra laikā ir iespēja nakšņot Kandavas internātvidusskolas kopmītnēs (EUR 2,00/ diennaktī no cilvēka, ja līdz ņem savu gultas veļu, bet EUR 5,00/ ar piedāvāto gultas veļu). Istabiņā dzīvo pa trīs. Uz divām istabiņām ir viena tualete, duša. Tiks organizēta ēdināšana trīs reizes dienā (EUR 6,60/ dienā no cilvēka). Lūdzu anketā norādīt darbnīcas un pakalpojumus, kurus izmantosiet. Viens dalībnieks var piedalīties vairākās darbnīcās. Visas darbnīcas, ekskursijas, vakara programmas ir iekļautas dalības maksā. Dalībnieku skaits ir ierobežots. Pastāv iespēja meklēt alternatīvas naktsmītnes un ēdināšanas iespējas.

Dalības maksa EUR 20,00/ no personas (cena nemainās no tā, cik dienas piedalieties plenērā. Pirmsskolas vecuma bērniem – bez maksas). Reģistrācijas anketas šeit . Aizpildītas nogādāt Kandavas novada muzejā, Talsu ielā 11, Kandavā, LV- 3120 vai sūtīt uz epastu [email protected] Nekavējieties. Atcerieties, ka vietu skaits ir ierobežots.

Sīkāka informācija: Linda Romanovska, 26369421, [email protected]

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.