Jūrmalas pašvaldība sadarbībā ar Latvijas Universitāti veidos jaunu interaktīvu dabas tūrisma centru Ķemeros

ķemeri

Foto: Lelde Feldmane

Jūrmalas pilsētas dome 9.martā parakstījusi nodomu protokolu ar Latvijas Universitāti par stratēģisku sadarbību projektā, kas paredz jauna interaktīva dabas tūrisma centra izveidi Ķemeros.

Nodomu protokols paredz Latvijas Universitātes ekspertu iesaisti centra koncepcijas un satura veidošanā. Centrs būs paredzēts ne tikai Jūrmalas iedzīvotājiem, bet arī Jūrmalas ciemiņiem – Latvijas un ārvalstu tūristiem, dabas draugiem, skolēniem un skolotājiem, jaunajiem zinātniekiem un ģimenēm ar bērniem. 

Projekts ir daļa no Ķemeru attīstības plāniem, kas paredz kurortoloģijas atdzimšanu un dabas tūrisma attīstību, sakārtojot esošo Ķemeru vēsturisko infrastruktūru un saglabājot unikālās Ķemeru dabas vērtības.

Pašvaldība sadarbībā ar Latvijas Universitātes speciālistiem un dabas zinātņu ekspertiem veidos centra saturu, kas būs interaktīvs, izklaidējošs, izglītojošs un sabiedrību iesaistošs. Ekspertu uzdevums būs izstrādāt koncepciju, kura ietver gan ekspozīciju veidošanu, gan mācību satura izstrādi skolēniem un studentiem, kas ļautu pielietot teorētiskās zināšanas praksē, izmantojot Ķemeru Nacionālā parka unikālās vērtības. Papildus tam tā būs iespēja sabiedrībai interaktīvā veidā izzināt un iepazīt dabu.

Latvijas Universitātes rektors Indriķis Muižnieks uzsvēra, ka “Parakstītais nodomu protokols ļaus īstenot daudz interesantu ideju turpmākajā sadarbībā ar Jūrmalas pilsētas domi, veicinot sabiedrības izpratni par dabas ietekmi un lomu mūsdienu sabiedrības dzīvē, kā arī dos iespēju jauniešiem pielietot teorētiskās zināšanas praksē – iepazīt dabu un dabā notiekošos procesus.”

Sadarbība dabas tūrisma centra satura izveidē plānota līdz 2020. gadam. Paralēli centra satura izstrādei notiks starptautisks metu konkurss objekta arhitektūrai un labiekārtošanai. Kopējās izmaksas, kas ietver būvniecību, inženiertehnisko tīklu pilnveidi un teritorijas labiekārtojumu, kā arī būvprojekta izstrādi, plānotas 7 miljonu eiro apmērā. Tūrisma objektu un ekspozīciju Ķemeros plānots izveidot, piesaistot Eiropas Savienības struktūrfondu un pašvaldības budžeta līdzekļus.

Attīstot jaunus tūrisma un izglītības pakalpojumus Ķemeros, būs iespēja dažādot Jūrmalas atpūtas un izklaides iespējas, pagarinot tūristu uzturēšanās laiku kūrortpilsētā un paplašinot tūrisma iespējas arī ārpus pilsētas centra. Jaunais centrs būs unikāls Jūrmalas “enkurobjekts”, kura īstenošana palīdzēs sakārtot Ķemeru teritoriju un veicināt uzņēmējdarbības vides attīstību, sekmēs nodarbinātību un tūrisma pieaugumu Jūrmalā, kas ir svarīgi kūrortpilsētas attīstībai.

Avots: Latvijas Universitāte

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.