Jaunu lugu ideju konkursa sarīkojums „10 minūtes slavas”

21. martā „Dirty Deal Teatro” notiks otrais sezonas jaunu lugu ideju konkursa sarīkojums „10 minūtes slavas”.

Konkurss notiek jau ceturto gadu, un tā loma laikmetīgas dramaturģijas tapšanā kļūst arvien būtiskāka – iepriekšējo gadu konkursa dalībnieku un finālistu vārdi nu jau zināmi plašākai publikai, viņu teksti ieinteresējuši teātrus. „10 minūtēs slavas” piedalījušies gan jau daudzkārt teātros strādājušie Jānis Balodis, Rasa Bugavičute un Aiva Birbele, gan vēl savu ceļu sākošie – Justīne Kļava, Raibīs, Una Nākuma u.c.

Konkursa pretendenti tiek atlasīti, iesūtot savus lugu ideju aprakstus saskaņā ar nolikumu, kas publicēts www.darbnicas.lv mājas lapā, bet finālistus nosaka sanākušie klausītāji ar vienkāršu balsojumu. Klausītāju pulkā katrā konkursa pasākumā tiks piesaistīti arī teātra profesionāļi, kas ekspertu statusā komentēs jauno ideju iestudēšanas iespējas. Šoreiz tie ir dramaturgi – Rasa Bugavičute, Jānis Jurkāns un Lauris Gundars.

Saskaņā ar Nolikumu šajā sezonā notiek divi pasākumu – novembrī un martā. Pirmā ideju konkursa uzvarētāji ir jau zināmi – tās ir Elizabete Hafere (Daugavpils) un Sanita Dejus (Liepāja), kuras jau ķērušās pie ideju izstrādes lugu tekstos, ar kuriem viņas piedalīsies fināla sarīkojumā 2015. gada jūnijā. Šajā pasākumā tiks noteikts konkursa visas sezonas uzvarētājs, kā arī pirmos lasījumus piedzīvos četras jaunas latviešu lugas.

Sezonas otrais pasākums 21.martā plkst. 12.00 notiks Dirty Deal Teatro. Pieteikumi uz adresi [email protected] iesūtāmi līdz 14. martam.

Katra pasākuma uzvarētāji saņem arī naudas balvu.

Izrādes notiek teātrī „Dirty Deal Teatro” (Spīķeru kvartāls, Maskavas iela 12, k-2).

Ieeja pasākumā – bez maksas.

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.