Japāņu mākslinieks izrok Rīgu

Rīgā, Esplanādē vairākas dienas noris izrakumi, kuru izcelsme ir saistīta ar Japāņu mākslinieka Nishi Masaaki un latviešu jauno mākslinieku Andra Maračkovska un Ernesta Šteinboka darbību. Tiek veidota interaktīva instalācija atklājot zemes slāņus un priekšmetu paliekas, kuras nogulējušas zemē un kurās var izlasīt Rīgas pilsētas vēstures stāstus. Šonedēļ no 3. līdz 6. septembrim mākslinieki veidos komunikāciju ar sabiedrību, un izraktajā bedrē tiks atvērta pazemes stāstu skola. Bedrē tiks aicināti skolnieki, vēstures studenti un vēsturnieki.

Baltās nakts ietvaros 6. septembrī meistardarbnīca noslēgsies, pusnaktī bedri aizberot.

Nišī meistardarbnīca norisinās no 29. augusta līdz 6. septembrim. Meistardarbnīca ir sadarbības projekts starp Latviju un Japānu un norisinās RĪGA 2014 kultūras galvaspilsēta ietvaros.

Nishi Masaaki radītā māksla balansē starp radīšanu un neradīšanu, un šis būs viens no daudzajiem zem zemes apraktajiem mākslas darbiem. Nishi ir piedalījies daudzos starptautiskās izstādēs kā Echigo Tsumari trianālē Japānā un viņa darbi ir atrodas daudzās pasaules valstīt kā Francijā, ASV, Indijā u.c.

Nišī savā radošajā praksē izmanto plašu klāstu netradicionālu metožu, lai tīri praktiskā veidā noskaidrotu mijiedarbību starp dažādiem mākslīgi radītiem objektiem un dabu. Viena no Nishi tehnikām ir apglabāt priekšmetus līdz pat vairākiem gadiem, tā piešķirot virsmai jaunu faktūru.

Viens no notikuma organizatoriem Latvijas Mākslas akadēmijas profesors Aigars Bikše saka: „Nishi ir Japānas mūsdienu mākslas klasika, un meistardarbnīcā radītā instalācija Rīgā ir notikums Latvijas mākslas dzīvē.”

Darbnīca norisinās RĪGA 2014 kultūras galvaspilsēta ietvaros, to īsteno biedrība „Mākslas menedžmenta un informācijas centrs”, atbalsta ES-Japānas festivālu fonds un kultūras kapitāla fonds.

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.