Japānas karstais avots Esplanādē

„Rīga 2014” programmas ietvaros no 30.septembra līdz 12.oktobrim Esplanādes parkā ikviens aicināts apmeklēt japāņu karsto avotu jeb interaktīvu vides instalāciju „ONSEN”. Instalācija darbosies katru dienu no plkst.16.00 līdz 22.00, un tās apmeklējums ir bezmaksas. Rezervēt apmeklējumu laiku iespējams mājaslapā: www.onsenriga.lv, līdzi jāņem dvielis un peldkostīms.

„ONSEN” atradīsies vienā no Esplanādes strūklakām, kurā būs izveidota apsildīšanas iekārta, ko kurinās ar malku, lai uzturētu ūdeni ķermenim tīkamā temperatūrā, kā arī ūdeni bagātinās Japānas sāļi.

Šis ir viens no Eiropas kultūras galvaspilsētas gada programmas notikumiem, kas tapis sadarbībā ar ES-Japānas festivālu komiteju (EU-Japan Fest Commitee) un ļauj Latvijas iedzīvotājiem tuvāk iepazīt Japānas kultūru un vēsturi. Japānā došanās uz „Onsen” jeb publisku pirti ir ļoti sena, taču joprojām populāra tradīcija. Iepazīstinot ar šo tradīciju, Esplanādē būs novietots koka namiņš, un ikvienam būs iespēja baudīt siltu vannu rudenīgajā Rīgā.

Šī senā Japāņu tradīcija ir līdzīga pirtī iešanai Latvijā. Mērcējoties karstajā baseina ūdenī cilvēks attīra gan savu fizisko ķermeni, gan prātu. Instalācija Esplanādē ir radīta divu mākslinieku – japāņa Hajaši Jasuhiko (Hayashi Yasuhiko) un latvieša Aigara Bikšes sadarbības rezultātā.

 

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.