Izstāde „9 Rīgas stāvokļi”

Ceturtdien, 16. oktobrī, plkst. 18.00 Rīgas Sv. Pētera baznīcā tiks atklāta Rīgas pilsētvides un arhitektūras reģenerācijai un transformācijām veltīta izstāde „9 Rīgas stāvokļi”. Izstāde būs apskatāma līdz 3. novembrim.

Arhitektūras izstāde „9 Rīgas stāvokļi” pirmoreiz bija apskatāma 2013. gada rudenī Frankfurtē pie Mainas (Vācijā), tā bija veidota kā daļa no Eiropas Centrālās bankas Eiropas Kultūras dienu oficiālās programmas – Latvija, 2013. 2013. gadā no 23. oktobra līdz 24. novembrim izstāde bija atvērta apmeklētājiem Gētes Universitātes „House of Finance” telpās. Izstādes koncepcijas pamatā tās kurators Oskars Redbergs ir izmantojis jaunu ēku klasifikācijas veidu, kas ļauj atklāt deviņas Rīgai raksturīgas jaunas urbānās tipoloģiskās grupas, un kas dod iespēju analizēt arhitektūru un pilsētvidi veidojošos procesus daudz plašākā kultūras, sociālo, politisko un ekonomisko norišu kontekstā. Oskars Redbergs ir arhitekts, pētnieks un augstskolas „RISEBA” (Rīgas Starptautiskā ekonomikas un biznesa administrācijas augstskola) Arhitektūras studiju programmas vadītājs.

Pilsētvides teorētiķis Kšistofs Navrateks (Krzysztof Nawratek) par šo izstādi saka: „Izstāde „9 Rīgas stāvokļi„ ir interesants un ambiciozs projekts. Tās mērķis ir iepazīstināt ar Latvijas (vai drīzāk Rīgas) arhitektūru, kas radusies pēc valsts neatkarības atjaunošanas 1991. gadā. Taču izstādes panākumu atslēga nebūt neslēpjas tajā iekļauto projektu kvalitātē (lai arī daži no tiem ir lieliski, citi ir, maigi izsakoties, pretrunīgi), bet gan veidā, kā šis stāsts tiek pasniegts, izmantojot pavisam jaunu, oriģinālu un precīzu valodu.”

 

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.