Izdotas rokasgrāmatas par dzīvi ekociematos

Izdotas trīs rokasgrāmatas ekoloģiska dzīvesveida piekritējiem par dzīvi ekociematos.

Projekta ietvaros izdotas trīs grāmatas „Dzīvojot harmonijā. Iedvesmojoši stāsti par ekociematu pieredzi”, „Eko tennoloģiju un prakses piemēri. Iedvesmojoši ekociematu stāsti” un „Uzņēmīgais ekociemata iemītnieks. Kopienas attīstības nodrošināšana ar inovatīvas zaļās uzņēmējdarbības palīdzību”. Grāmatas pieejamas katrā projektā iesaistītās valsts valodā un angļu valodā. Latvijā pieejamas latviski.

Viens no veidiem, kā mācīties par ekociematiem, ir rokasgrāmatas. Tās izstrādātas kā Eiropas ekociematu virtuālā tūre, kas apraksta dažādus ekociematu modeļus un galvenos to izstrādes un vadības elementus.

Šajās grāmatās iekļautie piemēri tika sagatavoti ES Baltijas jūras programmas līdzfinansētā projekta „Ekociemati ilgtspējīgai lauku attīstībai” īstenošanas ietvaros. Tie piedāvā visinteresantākās un efektīvākās ekociematu kustības prakses Eiropā, galvenokārt Baltijas jūras reģionā.

Rokasgrāmatas atklāj atšķirīgas ekociemata dzīves ciklu stadijas, sākot no ekociemata attīstības stadijas, kad tiek izlemtas galvenās ekociemata īpatnības, un beidzot ar stadiju, kad kopiena kļūst stabila ar savām tradīcijām un labi funkcionējošu vadību. Visbeidzot, ekociemats var kļūt par centru, kas, pamatojoties uz savu pieredzi, izplata savas zināšanas par ekociematu kustību. Grāmata „Iedvesmojoši ekociematu stāsti: eko tehnoloģiju un prakses piemēri” apkopo pētījumus par dažādu ekociematu pieredzi un ir uzskatāms par vienu no „Ekociemati ilgtspējīgai lauku attīstībai” projekta rezultātiem.

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.