Ielu mākslas festivāls “Blank Canvas”

Ielu mākslas festivāls tiek veidots ar mērķi raisīt diskusiju sabiedrības un profesionāļu vidē — vai ielu māksla sāk nobriest, lai kļūtu par mākslas tirgus daļu — ja ne Latvijā, tad Eiropā un pasaulē? Vai tā ir rotaļa, kas balansē uz robežas ar huligānismu? Vai varam to saukt par kriminālu darbību — privātīpašuma bojāšanu? Ja Eiropā šobrīd var teikt, ka šīs robežas ir izplūdušas, tad Latvijā bieži diskusija aprobežojas ar pēdējo no apgalvojumiem.

Festivāla laikā norisinās mākslinieku prezentāciju un diskusiju cikls, lai aktualizētu ielu mākslas tēmu. Šis pasākumu kopums piešķirs festivālam teorētisku kontekstu, veidojot dziļāku izpratni par ielu mākslas tapšanas iemesliem, procesu un estētiskajām vērtībām.

Šī cikla mērķauditorija ir jaunieši, kurus interesē ielu māksla, un mākslas, arhitektūras, urbānisma — nozaru, kuras saskaras ar ielu mākslu, — profesionāļi, kā arī pilsētas amatpersonas.

Festivāls norisinās no 13.  līdz 17.maijam, ar tā pasākumu programmu var iepazīties festivāla mājaslapā – www.blankcanvas.lv

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.