Iecerēts Ginesa rekords Brīvības ielā

Svētdien, 18.maijā, Eiropas kultūras galvaspilsētas notikumu programmas ievaros, visās Nordea Rīgas maratona distancēs šogad iekļausies jauns trases posms no Brīvības pieminekļa līdz Stabu ielai – Brīvības ielas kultūras kilometrs.

“Brīvības ielas kultūras kilometrā” pie Brīvības pieminekļa, sveicot Rīgu kā Eiropas kultūras galvaspilsētu, plānots uzstādīt jaunu Ginesa rekordu – izpildīt kopdeju ar visvairāk trejdekšņiem. Trejdeksnis ir unikāls latviešu sitamais instruments, kuram līdzīga nav pat mums tuvākajām valstīm. Šis instruments arī simboliski uzsvērs Latvijas kultūras mantojuma identitāti, kā arī demonstrēs mūsu dejotāju kustības varenību.

Plkst.13.00 pie Brīvības pieminekļa Ginesa rekordam aicināts pievienoties ikviens rīdzinieks, pilsētas viesis un deju kolektīvu dalībnieki, kam līdzi būs trejdeksnis. Par rekorda dejas skaņdarbu izvēlēta topošā deju uzveduma “Lec, saulīte!” dziesma “Saulītes peldināšana”, kas horeogrāfa Jāņa Ērgļa vadībā 18.maijā piedzīvos savu pirmatskaņojumu.

Mēģinājums sasniegt Ginesa rekordu ir tikai viens no “Brīvības ielas kultūras kilometra” notikumiem. “Brīvības ielas kultūras kilometrs” būs īpaša kultūras, mūzikas un sadziedāšanās programma, kas galvaspilsētas centrālo ielu skrējiena dalībniekiem un atbalstītājiem ļaus izbaudīt no kultūrvēsturiska un izklaidējoša skatu punkta.

Elizabetes un Brīvības ielas krustojumā skrējējus un līdzjutējus izklaidēs kultūras kilometra Nordea skatuves programma, kurā atzītākie Latvijas skatuves mākslinieki atskaņos hitus, kas bijuši populāri no 1914.gada līdz 2014.gadam. Mūzikas punkti trasē plānoti gan 11.novembra krastmalā, kur saimniekos DJ Toms Grēviņš, gan vēl 15 vietās trasē. Katra mūzikas punkta vadmotīvs pieskaņots kādai no Top 15 valstīm, no kurām skrējēji Rīgā ierodas viskuplākajā skaitā. Par godu Latvijas dalības NATO desmitgadei, skrējiena dalībniekus pie Aizsardzības ministrijas Valdemāra un Elizabetes ielas stūrī iepriecinās Nacionālo bruņoto spēku Štāba orķestris.

Ņemot vērā, ka pasākumu laikā iespējami dažādi satiksmes ierobežojumi, dalībnieki un apmeklētāji aicināti ierasties ar velosipēdiem.

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.