Ideālas brokastis?

Atceros, ka mana ome mēdza teikt: „ Brokastis apēd pats, pusdienas vari dalīt ar draugu, bet vakariņas atdod ienaidniekam.” Sen tas bija, bet es atceros, un atceros arvien biežāk. Jo kad biju jaunāks, tad šo ieteikumu laidu gar ausīm. Bet tagad es saprotu, ka omei tomēr bija taisnība. Brokastis ir svarīgākā ēdienreize, taču vēl svarīgāk ir izvēlēties pareizākās sastāvdaļas. Tātad, ko mums vajadzētu iekļaut savā ikrīta maltītē:

  • Auzu pārslas. Nezinu kā jūs, bet es atceros to grieķu čali ar presīti uz pārslu pakas. Un varbūt tāpēc tās man allaž asociējas ar veselīgu, sportisku, pareizu uzturu. Es kopš laika gala zinu, ka auzu pārslu putra ir pareiza dienas sākuma sastāvdaļa. Un kā izrādās, pa šiem gadiem nekas nav mainījies. Rīta auzu pārslu putras bļoda ir ideāls kuņģa trenažieris kas spēj mazināt holesterīna līmeni un bagāts ar folijskābi, omega 3 taukskābēm un kāliju.

Vienīgi, ja iespējams, labāk izvēlies parastās auzu pārslas, ne ātri vārāmas, kas apstrādes procesā ir zaudējušas jau daļu no labajām īpašībām.

  • Banāns. Izrādās, ka šis ir labs brokastu partneris, jo veiksmīgi prot radīt sāta sajūtu – pieliek punktu uz „i”. Tas kalpo kā labs ogļhidrātu un kālija avots. Banānu var izmantot, kā dabisko saldinātāju, tāpēc kokteiļos vai pie tās pašas auzu putras nebūs nepieciešams cukurs.

Atceries, ka labāks banāns ir zaļāks banāns.

  • Kivi. Mazais pūkainais satur daudz C vitamīna (protams, tas lielā apjomā sastopams arī citronos vai apelsīnos, bet šamējais ir ērtāk ēdams). Bez tam kivi slēpj sevī gana daudz vara un šķiedrvielu.
  • Olas. Zinu, ka bijušas diskusijas par to, vai olas ir veselīgas, jo tās satur daudz holesterīna (vienā dzeltenumā aptuveni 60 % no ikdienā nepieciešamās devas). Taču pēdējie pētījumi rāda, ka holesterīns, kas uzņemts pārtikā mazāk ietekmē to holesterīnu, kas ir mūsu asinīs. Līdz ar to neliedz savam organismam uzņemt olbaltumvielas un vitamīnu D. Pie tam mūžam aktuālajā svara nomešanas lauciņa attīstījies jauns virziens – olas ir labas, tās sekmē tievēšanu. Tās satur tikai 85 kalorijas (katra).

Ņem vērā, ka brokastis nav jāpataisa par lieldienu festivālu, arī olas jāēd ar mēru. Ak jā, izvairies tās ēst jēlas…salmoneloze un tā.

  • Pilngraudu maize. Neēd balto, ēd pilngraudu, jo tā satur daudz vairāk šķiedrvielu.

Lieliski ir tas, ka veikalos pieejamas tik daudz dažādas pilngraudu maizes. Jo ja nepatīk klasiskā rupjmaize, noteikti atradīsi kādu ar sēklām vai ko citu un padarīsi to par baltmaizes aizvietotāju.

Un vēl šim visam var piemest dažādās ogas, augļus, dabīgos musli, dabīgos jogurtus. Šis ir tikai veselīgu brokastu stabilais pamatsJ

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.