Grāmatu sērija par izciliem un leģendāriem Latvijas uzņēmējiem

Uz zaļa zaraLīdz ar 2014. gadu Biznesa augstskolas Turība Izdevniecība uzrunā Latvijas lasītājus ar jaunu, vēsturisku, patriotisku un personisko iniciatīvu un uzņēmējdarbības garu popularizējošu grāmatu sēriju “Uz zaļa zara”. Sērijā iekļauti stāsti par veiksmīgākajiem Latvijas uzņēmējiem, kuriem nav bijušas svešas arī mecenātisma tradīcijas, ar mērķi iedvesmot mūsu cilvēkus ticībai Latvijas attīstībai un Latvijas nākotnei.

Šobrīd iznākušas pirmās divas grāmatas – par Vilhelmu Ķuzi un Šteinhaueru dzimtu, savukārt jūnija vidū pie lasītājiem nonāks jau trešais izdevums, kurā būs stāstīts par leģendāro būvuzņēmēju un filantropu Kristapu Morbergu. Pārējās grāmatas šobrīd ir sagatavošanas procesā.

Šajā sērijā izdotais pirmais Latvijas veiksmes stāsts ir par Vilhelmu Ķuzi – Latvijas nacionālās saldumu rūpniecības pamatlicēju, vienu no veiksmīgākajiem Latvijas uzņēmējiem arī pasaules eksporta tirgos.

Par “šokolādes un konfekšu karali” kronētais latviešu rūpnieks bijis viens no sabiedrībā mīlētākajiem uzņēmējiem. Viņa vārdu zināja ikviens – gan liels, gan mazs, gan vienkāršie cilvēki, gan sabiedrības elite. Marka “V. Ķuze” kļuva par visas Latvijas lepnumu, kas ar savu spožumu spēja prezentēt pašmāju ražojumus tālu, tālu plašajā pasaulē. “Mans uzdevums nav pildīt savu kabatu un iedzīvoties, bet gan nostādīt šo fabriku priekšzīmīgi Latvijai par godu, lai šī fabrika būtu zieds Latvijas vaiņagā,” bija teicis pats rūpnieks. Viņš iedziļinājās katrā lietā, cenšoties to izprast pašos tās pamatos. Tāpēc nav brīnums, ka viņam padevās viss, ko uzsāka. Uzņēmuma panākumu garants bija pareiza vadība, lietpratīgi darbinieki, modernas tehnoloģijas, automatizēta ražošana, kā arī izsmalcināta reklāma.

Grāmatas var iegādāties Biznesa augstskolas Turība bibliotēkā. Drīzumā tās būs pieejamas arī lielākajos grāmatnīcu tīklos.

 

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.