Gleznainais rudens tirdziņš Kalnciema kvartālā

Sestdien, 20. septembrī, ar nepacietību sagaidot krāšņu rudeni Kalnciema kvartālā norisināsies Gleznainais rudens tirdziņš.

No plkst. 11:00 līdz 14:00 Kalnciema kvartāla izstāžu zālē norisināsies atvērtā gleznošanas darbnīca bērniem kopā ar Jaņa Rozentāla Rīgas mākslas vidusskolu un tās pasniedzēju – gleznotāju Jāni Dukātu. Ieeja un materiāli darbnīcā – bez maksas.

Gleznotājs Jānis Dukāts dzimis 1985. gadā Rīgā. Ieguvis Latvijas Mākslas akadēmijas maģistra grādu glezniecībā (2010). Studējis Accademia di Belle Arti di Palermo, Itālija Socrates/ Erasmus studiju ietvaros (2006). Strādā par pedagogu J.Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolā. Personālizstādes: “Viņi”, “Sicīlija”, “Pilsēta”, “Mežs”. Izstādēs un projektos Latvijā, ārvalstīs (Igaunija, Vācija, Francija, Slovākija, Itālija, Japāna) piedalās kopš 2001. gada. Darbi atrodas privātajās kolekcijās Latvijā un ārzemēs.

Sadarbībā ar J.Rozentāla Rīgas mākslas vidusskolu Kalnciema kvartālā jau norisinājusies pirmā nodarbība glezniecībā ar pasniedzēju Ievu Tarandu, kas guva plašu apmeklētāju atsaucību, rezultātā radot pārdomātus, fantāziju rosinošus bērnu glezniecības darbus. Darbnīcas noris ar Rīgas Domes atbalstu.

No plkst. 10:00 līdz 16:00 bagātīgas rudens veltes varēs iegādāt iknedēļas zemnieku un amatnieku tirdziņā. Kā ierasts, zemnieki un mājražotāji piedāvās sezonālus, svaigus vietējos labumus. Rudens ir ražas laiks arī vietējiem amatniekiem. Lielā skaitā atgriezušies amatnieki un mākslinieki piedāvās vasaras laikā radītos jaunumus.

Savukārt plkst. 17:00 Kalnciema kvartāla Vīnu veikala zālē programmas “Ko darīt ar fantāziju?” ietvaros norisināsies improvizācijas izrāde ar iesaistīšanos “Brāļi un māsas”, jautājot – vai savstarpēja cieņa un Bībeliska brālība mūsdienās ir utopija? Ieeja pasākumā bez maksas.
Izrādes režisors: Varis Piņķis. Izrādē piedalās: Klāvs Mellis, Ance Strazda, Reinis Boters, Jēkabs Nīmanis, Varis Piņķis.
Nākamais tirdziņš gaidāms 27. septembrī, kad norisināsies ikgadējais, īpašu popularitāti ieguvušais Itāļu tirgus, kurā galvenā uzmanība tiks pievērsta itāļu virtuvei un kultūrai.

 

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.