Galapagu bruņurupuču svēršana kora mūzikas pavadībā

Ceturtdien, 24. jūlijā, plkst. 13.13 Rīgas Nacionālajā zooloģiskajā dārzā notiks gadskārtējais Galapagu bruņurupuču svēršanas pasākums. Tā kā Rīga šogad ir Eiropas Kultūras galvaspilsēta, tad milzu bruņrupuču svēršanas pasākums notiks varena dziedātāju kora pavadībā.

Tā kā daudz dzirdēts par mūzikas labvēlīgo ietekmi uz govju produktivitāti un dažādu citu dzīvnieku uzvedību, lai veicinātu abu vareno rupuču dāmu augšanu, šogad svēršanas pasākums norisināsies Dziesmu svētku virsdiriģenta Inta Teterovska vadītā jauktā kora muzikālajā pavadījumā (repertuārā iekļautas populāras, augšanu veicinošas dziesmas, piemēram „Dziedot dzimu, dziedot augu” u.c.)

Šogad zoodārza bruņu rupuču aplokā jau 14. reizi izies spēkavīrs Raimonds Bergmanis, lai noskaidrotu, par cik tad gada laikā pieņēmušās svarā (vai nokritušās…) abas Galapagu bruņrupucienes Trīne un Čelsija. Šogad viņam palīgos būs trīskārtējie olimpiskie medaļnieki, kamaniņu braucēji brāļi Andris un Juris Šici, kas nu savai plašajai olimpisko, pasaules un arī Eiropas čempionātu medaļu kolekcijai varēs pievienot goda diplomu par bruņrupuču celšanas, nešanas un svēršanas prasmju apguvi.

Galapagu bruņrupucienes Trīna un Čelsija ir 21 gadus vecas un straujš svara pieaugums tām vairs nav gaidāms. Tomēr pērn mazākā no bruņu rupucienēm – Čelsija bija pieņēmusies svarā par veseliem 10 (!) kilogramiem, sasniedzot 91 kg svaru! Savukārt Trīne nebija nedz pieņēmusies svarā, nedz novājējusi un svēra 109 kg. Bruņrupuči aug visu mūžu, taču, jo vecāki tie kļūst, jo lēnāka kļūst augšana un svars var svārstīties (arī kristies).

Galapagu bruņrupucienes 1995. gada decembrī Rīgas zooloģiskais dārzs saņēma no Čikāgas zoodārza. Tad viņas bija nepilnus divus gadu vecas. Savvaļā Galapagu bruņrupuči sastopami Galapagu salās. No 15 šo bruņrupuču pasugām piecas jau ir izzudušas.  Šīs sugas bruņu rupuču tēviņi sasniedz 225 kg (rekords – 270 kg) svaru, mātītes – 100 – 150 kg. Iespējamais mūža ilgums – 150 un vairāk gadu.

 

 

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.