Gaisa balonu festivāls „Valmieras kauss 2014”

No 23. līdz 27.jūlijam Valmierā notiks tradicionālais Starptautiskais gaisa balonu festivāls „Valmieras kauss 2014”, ko valmieriešiem un pilsētas viesiem iespējams izbaudīt jau devīto gadu. Festivālā piedalīsies ap desmit gaisa balonu komandu no Latvijas, Lietuvas un Krievijas.

23.jūlijā notiks komandu reģistrācija, savukārt 24.jūlijā sāksies gaisa balonu lidojumi virs Valmieras, kas turpināsies līdz pat 27.jūlijam.
Šogad „Valmieras kauss 2014” programma būs mazliet neierastāka kā citus gadus. Proti, festivāla laikā, no 23. līdz 26.jūlijam, katru vakaru laukumā pie Hanzas sienas gaidāms īpašs pasākums – gaisa balonu pacelšanās atsaitē, dāvājot ikvienam valmierietim un pilsētas viesim iespēju aplūkot „gaisa kuģi” no pavisam tuva attāluma. Iespējams, skatītāji varēs arī iekāpt gaisa balonos un izbaudīt pacelšanās burvību. Kā jau ierasts, 25.jūlijā plkst.22.30 gaidāma balonu nakts spīdēšana – krāšņs šovs, kura laikā piloti aizdedz gāzes degļus, tādā veidā izgaismojot gaisa balonu.

Tā kā lidojums ar gaisa balonu ir ekskluzīva izklaide, dāvājam ikvienam iespēju laimēt šādu vienreizēju piedzīvojumu, organizējot KONKURSU sadarbībā ar biedrību „Sporta klubs 99 gaisa baloni”. Lai piedalītos konkursā, līdz 20.jūlija pusnaktij sūti atbildes uz e-pastu [email protected] trim konkursa jautājumiem:
1) Cik pilotu ir biedrībā „Sporta klubs 99 gaisa baloni”?
2) Kurš likums apraksta principu, kas ļauj karstā gaisa balonam lidot?
a) Otrais termodinamikas likums
b) Bernulli likums
c) Arhimēda likums
d) Otrais Ņūtona likums
3) Kurš ir Latvijas vecākais gaisa balons?
Uzvarētāju noteiksim izlozes veidā! Lai veicas!
Jāpiemin, ka šajās dienās notiks arī Latvijas čempionāts gaisa balonu sportā, tāpēc pasākumā piedalīsies lielākā daļa Latvijas gaisa balonu pilotu.

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.