Gada notikums putnu vērošanā – sacensības “Torņu cīņas 2014”

Šajā nedēļas nogalē notiks jau 11.putnu vērošanas sacensības “Torņu cīņas 2014”. Vai arī šogad sacensību laikā tiks konstatēta jauna putnu suga Latvijā, līdzīgi kā pērn? To centīsies īstenot 9 pieredzējušās un 3 “Tautas klases” komandas, kā arī ikviens interesents, apmeklējot jebkuru putnu vērošanas torni “brīvās klases” ietvaros un par novērojumiem ziņojot portālā Dabasdati.lv.

Torņus būs iespēja apmeklēt arī vienkārši ekskursijas pēc un komandas labprāt pastāstīs un parādīs torņa apkārtnē esošos putnus, kā arī varēs uzzināt ko vairāk par pašām sacensībām. Pieredzējušās komandas putnus torņos vēros 24 stundas, bet “Tautas klases” komandas – četras stundas. To, kura komanda dosies uz kuru torni, noteiks izloze sestdienas rītā “3 pavāru restorānā” un izlozes rezultāti tiks publicēti Torņu cīņu interneta sadaļā http://putnidaba.lv/tornu-cinas/. Šajā interneta lapā ir atrodama arī informācija par visiem zināmajiem putnu vērošanas torņiem Latvijā.

Ikviens interesents ir laipni aicināts piedalīties sacensību brīvajā klasē un doties uz jebkuru putnu vērošanas torni Latvijā (torņu sarakstu skatīt http://putnidaba.lv/tornu-cinas/), vērot putnus un par saviem novērojumiem ziņot portālā Dabasdati.lv (pievienojot ziņojumu ir iespēja izvēlēties torni no saglabātajām vietām).

 

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.