Fotoizstāde [cilvēks:daba]

Eiropas Savienības mājā, 2.stāvā, ikviens var aplūkot biedrības “homo ecos:” un fotogrāfa Dāvja Drazdovska kopīgi veidoto fotoizstādi [cilvēks:daba].

Fotoizstāde [cilvēks:daba] ir fotogrāfa un vides organizācijas kopīgi veidots stāsts par to, ka klimata pārmaiņas notiek tepat blakus, Latvijā, un tās attiecas ne tikai uz ierastajiem vides elementiem – zemi, gaisu un ūdeni, – bet arī uz cilvēku. Vēl vairāk, klimata pārmaiņu centrā ir pats cilvēks, kas savā ikdienas idillē ne tikai nemana notiekošās izmaiņas, bet turpina būt to cēlonis un lielākais dzinējspēks.

„Sabiedrībai nereti ir tendence pievērst uzmanību ar vidi saistītām problēmām ārpus Latvijas robežām, uzskatot, ka mūsu mērenajā joslā būtiskas cilvēka izraisītas izmaiņas nevar notikt. Mēs gribējām parādīt pretējo,” norāda Ramona Mieze, kura kopā ar domubiedriem ir izstādes idejas autore un organizatore.

Dāvis Drazdovskis ir pieredzējis dabas fotogrāfs un biedrības „Pēdu stāsti” dalībnieks. Viņa darbu centrā visbiežāk ir dabas norises un tās iemītnieki, cilvēks fotogrāfijās parādās lielākoties purvu, mežu, upju un kalnu kontekstā. Pēc pārliecības un izglītības biologs, Dāvis savās fotogrāfijās spēj ļoti precīzi un izjusti notvert dabā notiekošo, ko lielākajai daļai cilvēku parasti neizdodas ieraudzīt – saullēktus purvā, rubeņu riestus un aļnus pusdienojam meža ielokā.

Fotoizstāde apskatāma no 14.aprīļa līdz 14.maijam ES mājā, Aspazijas bulvāris 28, Rīgā.

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.