Fonds “Mākslai vajag telpu” piedāvā sarunas par mūsdienu mākslu video stāstos

Fonds “Mākslai vajag telpu” turpina video stāstus par dažādiem ar mākslu saistītiem jautājumiem un piedāvā noskatīties jaunāko video, kas radīts, lai popularizētu mākslu un atbalstītu Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja ideju. Sabiedrībā pazīstami cilvēki tiek aicināti izteikt savu viedokli par latviešu māksliniekiem un mākslas nozīmi viņu dzīvē. Jaunākajā video saruna ar Jeļenu Ušakovu un Gustavu Terzenu.

Sarunājāmies ar kafejnīcas “Dali” vadītāju Jeļenu Ušakovu. Viņa pastāstīja par to kāpēc kafejnīcai “Dali” izvēlēts tāds nosaukums, ka ir svarīgi atbalstīt dažādus mākslas veidus un par savu iecienītāko latviešu mākslinieku Kasparu Podnieku. Jeļena Ušakova apliecina, ka māksla viņai ir kā meditācija, māksla ir skaistums un tā ir neatņemama viņas dzīves sastāvdaļa.

Uzrunājām arī mūziķi, radio SWH dīdžeju, raidījuma “Te” veidotāju un “Diskusija. 100g kultūras” vadītāju Gustavu Terzenu. Viņš dalījās savās pārdomās par mākslu Latvijā un ir pārliecināts, ka “māksla pastavēs pat ja to aizliegtu”. Jautāts kādu viņš iztēlojas Laikmetīgās mākslas muzeju, viņš uzsver, ka tā būs iespēja ne vien izglītoties un beidzot apskatīt visu to dižgaru mākslas darbus, kas “stāv sakrauti kaut kur pagrabos”, bet šāds muzejs būs arī patīkama vieta, kur aiziet.

Šie video stāsti apliecina, ka māksla nepieciešama ikvienam sabiedrības pārstāvim un to labprāt bauda dažādu profesiju cilvēki. Māksla ir nozīmīga latviskās kultūras identitātes daļa. Iespēja redzēt modernisma laika nozīmīgākos māksliniekus ir pamats lai izprastu jaunāko mūsdienu mākslu.

Fonds “Mākslai vajag telpu” tika dibināts ar mērķi panākt Laikmetīgās mākslas muzeja uzcelšanu Rīgā. Muzeja pamatfunkcijas būs veicināt Latvijas mākslas procesu aktivitāti, valsts konkurētspējas, nācijas identitātes stiprināšanu, tūrisma industrijas un mākslas izglītības attīstību, kā arī integrētas kultūras telpas izveidošanu Rīgā kā Baltijas kultūras galvaspilsētā. Iniciatīvas uzsācēji uzskata, ka laikmetīgās mākslas muzeja izveidošana ir valsts prestiža jautājums, viens no valsts identitātes simboliem, kas liecina par nācijas kultūras pašapziņas līmeni.

Video apskatāmi “Mākslai vajag telpu” youtube profilā.

Krievu valodā:  http://youtu.be/WJfQoJtM4bk

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.