Festivāls „Ziemassvētku egļu ceļš”

Otrajā Adventē Rīgā iedzīvotāji tiek aicināti apmeklēt plašo pasākumu programmu – koncertus, radošas darbnīcas, pasaku rītu bērniem, kā arī aicināti apskatīt festivāla „Ziemassvētku egļu ceļš 2014” vides objektus – egles, kas pilsētvidē būs eksponētas no šā gada 5. decembra līdz 2015. gada 11. janvārim.

Sagaidot Otro Adventi, Rīgā sāksies festivāls „Ziemassvētku egļu ceļš”, kurā būs apskatāmi profesionālu mākslinieku, radošo industriju pārstāvju un Latvijas Mākslas akadēmijas studentu darbi – vides dizaina objekti, kas pārsteigs ar ideju oriģinalitāti un izmantoto materiālu daudzveidību. Šogad, festivāla 5 gadu jubilejas gadā, rīdziniekiem un pilsētas viesiem būs iespēja redzēt 74 dizaina objektus – Egles, kas pilsētvidē radīs īpašu svētku noskaņu.
Svētku sajūtu Rīgā būs iespēja gūt, apmeklējot I Kokļu mūzikas ziemas festivāla „Kokļu skaņās ziemas mirdzumā” koncertus. Šāda festivāla īstenošanu Adventa laikā  Rīgā rosināja galvaspilsētas kokļu ansambļu kolektīvi, un šogad tas notiek pirmo reizi. Tā norises laikā  klausītāji varēs dzirdēt četrus koncertus Rīgas dievnamos, vienu Jelgavā un vēl vienu Valmierā. Koncertos kokle skanēs gan kā solo instruments, gan dažādu kameransambļu un pat kamerorķestra sastāvā. Kokles unikālais tembrs savīsies ar arfas, vijoles, klarnetes, saksofona, ērģeļu, marimbas, čella, blokflautas skanējumu un cilvēka balss plūdumu. Festivāla koncertu programmas ir veidotas kā krāšņas kolāžas no dažādu gadsimtu un stilu mūzikas.
Adventa laikā  turpināsies arī koncerti Rīgas dievnamos koncertciklā „Adventa mūzikas svētki Rīgā”, kura ietvaros 7. decembrī notiks divi koncerti. Rīgas Sv. Jāzepa baznīcā muzicēs Silvija Silava un Sniedze Prauliņa, bet Rīgas Mateja baznīcā dziedās un spēlēs Vilnis Punka.

Otrajā Adventē vairāki koncerti notiks Rīgas kultūras centros. Koncertos uzstāsies pazīstami dziedātāji, mūzikas instrumentu spēles solisti, kori un mūzikas skolu audzēkņi.

Bērni nedēļas nogalē gaidīti Rīgas Jūgendstila muzejā uz pasaku rītu „Ziemassvētku gaidīšana”, kā arī radošajā darbnīcā Rīgas Porcelāna muzejā, kur būs iespēja gatavot  Ziemassvētku un eglīšu rotājumus. 7. decembrī radošā darbnīca darbosies arī Kultūras centra „Ritums” filiālē Laimdotas ielā 42, kur gan pieaugušie, gan bērni varēs mācīties puzuru darināšanu.

Kultūras programmu piedāvā arī Rīgas Ziemassvētku tirdziņi, kas notiek Doma laukumā, Esplanādē un Līvu laukumā.

 

Pasākumu programma

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.