Festivāls “Telavivas pludmale Rīgā”

Piektdien, 1.augustā, sāksies festivāls „Telavivas pludmale Rīgā – mūzika, deja, mode, sports, tūrisms, bizness, kulinārija”, kas norisināsies Ķīpsalas pludmalē pie Vanšu tilta līdz pat svētdienai, 3.augustam.

Festivāla organizatori aicina ikvienu iepazīt, izzināt un baudīt daudzveidīgo Izraēlas kultūras programmu, daudzu pasaules līmeņa mūzikas grupu un dīdžeju uzstāšanos, dejas līdz rītam, modes šovu, īpašu kulinārijas programmu un degustācijas, bērnu un sporta programmu, deju meistarklases, biznesa un tūrisma programmu, izstādes, lekcijas, seminārus, prezentācijas u. c. Tāpat būs iespēja piedalīties konkursos, loterijās un daudzās citās aktivitātēs, kas ir draudzīgas visai ģimenei.

Mudinot Latvijas iedzīvotājus izmantot iespēju papildināt savus starpkultūru zināšanu krājumus, Latvijas Republikas Kultūras ministrijas parlamentārais sekretārs Rihards Kols festivāla preses konferencē uzsvēris: „Kultūra un māksla ir pasauli vienojošā valoda, kas veicina mūsu savstarpējo sapratni un cieņu. Ikkatra jauna, vēl neizzināta pieredze bagātina ikvienu no mums, ļaujot paplašināt savus domāšanas un skatījuma apvāršņus. Tāpēc man ir liels priekš šī festivāla programmā redzēt tik daudz un dažādu tēmu, kurās, šķiet, ikviens spēs atrast sevi interesējošo un bagātinošo pasākumu, vienlaikus izbaudot daudzveidīgo Izraēlas kultūru.”

Festivāla programma katru dienu sākas plkst. 12.00.

Katra festivāla diena un tās programma ir veltīta noteiktai tēmai.

1.augusts, piektdiena – tūrisma un biznesa diena:
Lai veicinātu un stiprinātu tūrisma un biznesa sadarbību starp Rīgu un Telavivu, Latviju un Izraēlu, interesentiem būs iespēja piedalīties semināros, lekcijās, diskusijās, prezentācijās u. c. pasākumos, kuru mērķis ir dalīties zināšanās un pieredzē par tūrisma un biznesa attīstības iespējām, jaunām pieejām un tehnoloģijām. Uzņēmējiem festivāla norises vietā būs iespēja tikties ar partneriem īpašā biznesa kafejnīcā.

2. augusts, sestdiena – modes un kulinārijas diena:
Dienas pirmajā daļā notiks īpašs kulinārijas šovs un meistarklases, kurās piedalīsies šefpavāri no Izraēlas un Latvijas. Vakarpusē, pirms mūzikas un deju programmas, būs iespēja vērot unikālu modes šovu. Tajā piedalīsies pazīstami apģērbu un rotaslietu dizaineri ar savām kolekcijām no Telavivas un Rīgas. Tāpat dienas laikā notiks lekcija un diskusija par Izraēlas dizainu, kā arī izstāde, prezentējot Šenkaras akadēmijas studentu darbus. Darbi ir īpaši radīti izstādīšanai festivālā, iedvesmojoties arī no Latvijas tradicionālo apģērbu un rotaslietu elementiem, kā arī arhitektūras.

3. augusts, svētdiena – ģimenes un sporta diena:
Ģimenes dienas aktivitātes notiek visās festivāla teritorijas zonās arī 1. un 2. augustā – „Chill Expo”, bērnu, sporta, „Business Lounge” un tirdzniecības zonā.

Piektdien un sestdien no plkst. 18.00 līdz pusnaktij uzstāsies tādas populāras grupas un mākslinieki no Izraēlas kā: pasaulē iemīļotā folkgrupa „The Shuk”, kuras repertuārā ir ne tikai etniskā un tautas, bet arī mūsdienu, garīgā un džeza mūzika; mūziķis, eksperimentators un atzīts videomākslinieks Kutimans (Kutiman) ar grupu; mūziķis un ceļotājs Tals Kravics (Tal Kravitz), kas spēlē dažādus mūsdienu un tautu mūzikas instrumentus; progresīvā metāla grupa „Orphaned Land”; deju transa grupa „Tribal Dance”, kā arī Latvijas mūziķi – perkusionists Nils Īle kopā ar perkusionistu grupu no Gvinejas; grupa „Carnival Youth” u. c. Nakts deju mūzikas programmā spēlēs DJ Sapiens un DJ Mango no Izraēlas un DJ Monsta u. c. dīdžeji no Latvijas.

Festivāls „Telavivas pludmale Rīgā” tiek organizēts šī gada Rīgas kā kultūras galvaspilsētas bagātīgās pasākumu programmas ietvaros. Projektu īsteno Izraēlas vēstniecība Latvijā un Lietuvā un Izraēlas Ārlietu ministrija sadarbībā ar Izraēlas Tūrisma ministriju, Telavivas pilsētas domi un Latvijas Republikas Kultūras ministriju, Rīgas domi, Rīgas Tūrisma Attīstības biroju „Live Riga”, nodibinājumu „Rīga 2014”. Pasākumu producē kultūras biedrība „Make Art” sadarbībā ar „Hermaņa Brauna fonds”, „Ramtai riti”, „Randala”.

Sekojiet līdzi jaunumiem un aktuālākajai informācijai festivāla oficiālajā interneta mājaslapā www.telaviv2014riga.lv

Festivāla programmas aktivitātes Ķīpsalas pludmalē ir bez maksas.

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.