Festivāls „Prozas lasījumi”

No 2014. gada 2. līdz 7. decembrim Rīgā norisināsies literatūras festivāls “Prozas lasījumi 2014”, kas pulcēs gan lasītāju iecienītus Latvijas rakstniekus, gan jaunos autorus, kā arī īpašus ārvalstu viesus. Literāti uzstāsies ar prozas darbu un tulkojumu lasījumiem dažādās Rīgas vietās – kafejnīcās, izstāžu galerijās, koncertzālēs, u.c. vietās.

Jau ierasts, ka decembra sākumu Rīgā iezīmē vienreizēja Latvijas rakstošo autoru satikšanās un dalīšanās ar jaunākajiem darbiem literatūras festivālā “Prozas lasījumi”. Šogad festivāls norisināsies jau deviņpadsmito reizi, rakstniekiem uzstājoties ar nesen tapušu prozas darbu publiskiem lasījumiem un gūstot pirmos nepastarpinātos iespaidus no klausītāju puses. Katru priekšnesumu vērtēs nozares profesionāļu un alternatīvā žūrija, veiksmīgāko jaundarbu autoriem festivāla noslēgumā piešķirot balvas.

Sešās festivāla dienās notiks desmit pasākumi – līdztekus pazīstamu Latvijas autoru priekšlasījumiem, norisināsies arī divi ārvalstu viesiem veltīti pasākumi LNB “Gaismas pils” telpās, kā arī jauno literātu lasījumi no Latvijas Rakstnieku savienības paspārnē esošās Kultūras programmas “Literārā Akadēmija”. Tāpat ir padomāts par atsevišķu pasākumu jaunajiem prozas lasītājiem un tiem, kas vēl aizvien jūt sevī bērnu.

Festivālu atklās 2. decembrī plkst. 18:00 koka ēku renovācijas centrā “Koka Rīga” rakstnieku Noras Ikstenas, Māras Zālītes, Arvja Kolmaņa, Aivara Eipura un Kurzemes prozas lasījumu laureāta lasījumi. “Kurzemes prozas lasījumu” konkursā jau piekto gadu tika aicināti piedalīties Kurzemes reģiona prozas darbu autori. To lasījumi norisināsies 29. novembrī Ventspilī. Šī gada konkursa uzvarētāji piedalīsies divos festivāla “Prozas lasījumi” pasākumos Rīgā.

Festivāla vadmotīvu šogad veido scenogrāfa Uģa Bērziņa izstrādātā vizuālā identitāte, kurā proza ieguvusi fiziskas vietas veidolu. Proza kā iztēlota pasaule pieprasa citus spēles, uzvedības un domāšanas noteikumus, kuru robežas noteiks katrs nākamais autors. Ikkatrs Prozas lasījumu pasākums būs kā pieturas punkts ceļā uz šo nosacīto pasauli.

Vairāk par visiem festivāla pasākumiem iespējams uzzināt festivāla mājaslapā www.prozaslasijumi.lv un sociālajos medijos.

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.