Esplanādes brīvdabas kino programma jūnijam

Sestdien, 7.jūnijā, plkst.23:00 ar filmas “Graustu miljonārs” (“The Slumdog Millionaire”) bezmaksas seansu kultūras vasarnīcā “Esplanāde 2014” turpināsies Lattelecom kino vakari. Pirms filmas ievadvārdus teiks kino bloga kinokults.lv autors Sergejs Timoņins, kurš pastāstīs par aizraujošiem faktiem saistībā ar filmu un ceļu, kas noveda britu režisoru Deniju Boilu (Danny Boyle) līdz Indijai, “Graustu miljonāram” un Oskara statuetei.

Trešais Lattelecom kino vakars kultūras vasarnīcā norisināsies piektdien, 13.jūnijā, plkst.23:00, kad tiks izrādīta filma “Rēgu rakstnieks” (“The Ghost Writer”). Slavenā režisora Romāna Poļanska (Roman Polanski) trilleris uzņemts pēc tāda paša nosaukuma romāna. Filma stāsta par jaunu rakstnieku (Jūens Makgregors), kurš tiek ierauts bīstamā spēlē, pēc tam, kad mīklainos apstākļos iet bojā bijušā Lielbritānijas premjerministra memuāru autors, un viņš iesaistās grāmatas tapšanā. 2010. gadā filmas režisors saņēma labākā režisora balvu 60. Berlīnes kino festivālā un 23. Eiropas Kinoakadēmijas balvu ceremonijā.

Savukārt sestdien, 21.jūnijā, plkst.23:00 tiks demonstrēta britu vēsturiskā drāma “Karaļa runa” (“The King`s Speech”), kas stāsta par jauno karali (Kolins Fērts), kurš cieš no runas defekta un uzsāk sadarbību ar ekscentrisko runas terapeitu Laionelu Longu. Ar Laionela, karaļa ģimenes, valdības un Vinstona Čērčila atbalstu karalim izdodas pārvarēt stostīšanos un uzstāties radio ar runu, kas iedvesmoja britu nāciju Otrā pasaules kara priekšvakarā. Filma tika nominēta 12 Oskara nominācijām, no kurām ieguva 4, tai skaitā nominācijā “Labākā filma”.

Sestdien, 28.jūnijā, plkst.23:00 kino baudītājiem tiks piedāvāta zinātniskās fantastikas drāma “Misters neviens” (“Mr. Nobody”). Stāsts ir par galvenā varoņa Nemo dažādiem dzīves ceļiem, kas tiek izspēlēti viņa fantāzijā un filmā mijās ar realitāti. 2010.gadā filma izpelnījās atzinību Venēcijas starptautiskajā filmu festivālā un kopš tā brīža kļuvusi par kulta filmu, pateicoties tās filozofiskumam, spilgtajiem varoņiem un skaņu celiņam.

Visi pasākumi, tajā skaitā kino vakari, kultūras vasarnīcā “Esplanāde 2014” notiek bezmaksas.

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.