Eiropas mēmā kino un skatuves zvaigzne – āgenskalniete Marija Leiko

4. jūnijā 19:00 Kalnciema kvartālā cikla „Pārdaugava stāsta” ietvaros aicinām uz sarunu par slavenās aktrises Marijas Leiko (14.08.1887. – 03.02.1938.) personību, viņas laikabiedriem un dzīvi Rīgā, Āgenskalnā, toreiz un tagad.

Pasākumā sniegsim ieskatu savdabīgās personības Marijas Leiko dzīvē, kas noritēja starp pirmskara Berlīni un Rīgu, traģiski noslēdzoties padomju Maskavas cietumā. No 1917. gada līdz 1928. gadam Vācijas kino bērnības laikā āgenskalniete Marija Leiko spēlēja 50 filmās. Uz Berlīnes un Rīgas teātru skatuves dēļiem viņa atveidojusi lielas lomas gan klasiskajā, gan toreiz modernajā repertuārā, iekarojot skatītāju sirdis ar “dīvainas un valdzinošas sapņainības, pat trausluma apvienojumu ar traģisku spēku” /J. Sudrabkalns/.

Kopīgi vērosim senu TV ierakstu – iemīļotu aktieru Lilijas Pupures un Zigurda Neimaņa spēli. Iepazīsimies ar Marijas Leiko draugiem, iezīmēsim vēl nezināmus faktus aktrises biogrāfijā un uzzināsim, kāpēc Ojārs Rubenis savu Nacionālā teātra direktora ikdienu pavada M. Leiko portreta sabiedrībā.

Vakara tematiskā iniciatore un vadītāja Mag.hist. Z. Valdmane, piedaloties kino zinātniecei Dr.art. A. Uzulniecei un mākslas zinātniecei Dr.art. N. Jevsejevai.

Pasākums notiks Vīnu veikala zālē, Kalnciema ielā 35., Rīgā. Ieeja 4.5 eiro, studentiem un pensionāriem 1.50 eiro.
Pasākumu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.