Eiropas laikmetīgā un dokumentālā teātra izrādes Rīgā

No otrdienas, 14.oktobra, Eiropas kultūras galvaspilsētas laikmetīgā teātra programmā „forte forte” būs skatāma pasaulslavenā Berlīnes kolektīva „Rimini Protokoll” izrāde „Situāciju telpas”.

„Situāciju telpas” ir daudzlīmeņu video izrāde 20 spēlētājiem, kuras laikā skatītāji nonāk 20 situāciju telpās un kļūst par lieciniekiem 20 dzīvēm, kuras ietekmē ieroči. Te ir Izraēlas armijas karavīrs, ķirurgs no organizācijas „Ārsti bez robežām”, Meksikas narkokarteļa administrators, hakeris, bērns – karavīrs no Kongo, Bundestāga deputāts un citi. Unikāli ir ne tikai „Situāciju telpu” stāsti, bet arī forma – skatītājs seko varoņiem gan planšetdatora ekrānā, gan reālajā telpā un laikā, kļūstot par dalībnieku notikumos, kas atklāj, ka arī mūsu dzīves, iespējams, ir globālās kara arhitektūras daļa.

Daudz apbalvojumus saņēmusī režisoru apvienība „Rimini Protokoll” ir vācu un šveiciešu kompānija, ko uzskata par dokumentālā teātra celmlaužiem. Apvienībā darbojas trīs režisori – Helgarda Hauga, Stefans Kegi un Daniels Vecels, kuri kopš 2000.gada veido teātra izrādes, radio lugas, filmas un instalācijas, neparastos veidos atspoguļojot mūsdienu realitāti. Režisori nestrādā ar profesionāliem aktieriem, bet gan dažādu profesiju pārstāvjiem, akcentējot ikviena cilvēka personību.

Turklāt „Rimini Protokoll” rīcībā ir pašu izgudroti un līdz pilnībai attīstīti teātra instrumenti, kas ļauj paskatīties uz realitāti kā caur lupu, izgaismo to no pilnīgi negaidīta un neparasta skatu punkta, piedāvā ne tikai jaunu, vērtīgu teātra pieredzi, bet arī jaunas, būtiskas zināšanas par pasauli.

Izrāde būs skatāma Rīgas kinostudijā (Šmerļa ielā 3) līdz 26.oktobrim, vairākas reizes katru dienu. Biļetes (15 eiro, ar atlaidi – 10 eiro) „Biļešu Paradīzē” un interneta vietnē: www.bilesuparadize.lv

 

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.