EDUARDA MIHELOVIČA GLEZNU IZSTĀDE „DIENVIDU MELODIJA”

No 20. janvāra līdz 5. februārim Kalnciema kvartāla galerijā būs apskatāma Eduarda Miheloviča gleznu izstāde Dienvidu melodija.

Savā izstādē Eduards Mihelovičs (dz. 1977) uzbur dienvidu krāsu melodiju mūsu pelēkās ziemas vidū. Tas ir skatiens uz dienvidu zemēm un vasaras iespaidiem, bet skatiens no ziemeļu zemes un līdz ar to nedaudz abstrahēts. Pāreja no realistiskā attēlojuma uz abstrakto un atpakaļ ir mākslinieka pamatelements, kaut arī viņa sākotnējā mīlestība ir plenēra glezniecība. Koki un ģeometriskie elementi ainavā ir pastāvīgas tēmas viņa darbā. Pirms glezniecības Eduards darbojies melnbaltās fotogrāfijas žanrā, un arī tad šīs tēmas bija centrālās.

„Man vairs nav mērķis izteikt kādas lietas „būtību”, jo mēs dzīvojam bezgalīgu formu pasaulē. Tomēr parādīt realitātes dažādos slāņus, ne tikai vizuālo izskatu, bet arī iekšējo skatienu – tas gan. Apvienojot vienā gleznā realistiskos un abstraktos elementus, es apvienoju realitāti un savas pārdomas par to. Tīra stilizācija šķiet pārāk atsvešināta. Vijīga līnija, brīva plūsma, kas mijiedarbojas ar abstrakto formu – tā veidojas mana interpretācija, melodija”, stāsta autors.

Eduards Mihelovičs ar gleznošanu nodarbojas kopš 2001. gada. Studējis Latvijas Mākslas Akadēmijas Stikla nodaļā (2001/2002), mākslas izglītību papildinājis RTU Arhitektūras bakalaura programmā (B.Arch., 2010), dažādās privātstudijās un plenēros. 2014. gadā  piedalījies Liepājas plenērā „Pilsēta un jūra” un mākslas rezidencē Arte Studio Ginestrelle, Itālijā. Šī ir mākslinieka trešā gleznu personālizstāde.

Izstādes atklāšana 20. janvārī plkst. 18:30.

Kalnciema kvartāla galerija, Kalnciema iela 35, Rīga, www.kalnciemaiela.lv

Atvērts:  Pirmdiena – sestdiena  10:00 – 22:00

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.