Drosme: tu esi atbildīgs savas SIRDS priekšā

Foto: Joel Lawrence

Foto: Joel Lawrence

… ja tu esi īsts – savos priekos, savās asarās, savā dejā, agri vai vēlu atradīsies cilvēki, kuri tevi sāks saprast, kuri, iespējams, pievienosies karavānai. Es pats sāku ceļu viens, pēc tam sāka nākt cilvēki un tagad tā ir karavāna pa visu pasauli! Es nevienu neesmu aicinājis, es vienkārši darīju to, ko jutu, to, kas nāca no sirds.

Es esmu atbildīgs tikai savas sirds priekšā, ne pret vienu citu šajā pasaulē. Tāpat arī tu esi atbildīgs tikai savā priekšā. Neej pret to, jo iet pret to, nozīmē veikt pašnāvību, sagraut sevi. Ko gan tu iegūsi?

Pat tad, ja cilvēki tevi cienīs, uzskatīs par skaidri domājošu, respektablu, cienījamu cilvēku, nekas no tā nespēs pabarot un veldzēt tavu dvēseli. Nekas no tā nedos tev iespēju ieraudzīt dzīves nebeidzamo skaistumu un izpratni par to.

Cik miljardi cilvēku ir dzīvojuši pirms tevis uz šīs Zemes? Tu pat nezini to vārdus, un nav svarīgi, dzīvoja viņi, vai nē. Bija svētie un ļoti cienījamie, bija visdažādākie ekscentriķi, trakie, bet viņi visi ir pazuduši – un pat viņu pēdas uz Zemes nav palikušas.

Vienīgais, par ko tev jārūpējas, kas jāsaudzē un jālolo, ir tās īpasības, kuras tu varēsi paņemt sev līdzi, kad nāve pārņems tavu ķermeni, tavu prātu, tāpēc, ka tikai šīs īpašības būs tavi ceļabiedri. Un tikai šīs ir patiesās vertības. Un tikai tie cilvēki, kuri tās sasnieguši, pa īstam dzīvo – viņi un tikai viņi, citi tikai tēlo, ka dzīvo.

Pati par sevi dzīve ne vienmēr ir dzīve. Paskaties uz savējo. Vai tu vari to nosaukt par svētīgu? Vai vari to nosaukt par altāri, esības dāvanu? Vai tu vēlētos, lai tev tā tiktu dota vēl un vēl?

Neklausies tajā, ko vēsta svētie raksti – klausies savā sirdī. Lūk vienīgais bauslis, kuru es varu ieteikt, Klausies ļoti uzmanīgi, klausies apzināti un tu nekad nekļūdīsies. Un klausoties savā sirdī, tu nekad netiksi sagrauts. Klausoties savā sirdī, tu sāksi kustēties pareizajā virzienā, pat neiedomājoties, ka tas varetu būt nepareizs.

Jaunās cilvēces galvenā māksla būs savas sirds klausīšanas noslēpums, apzināti, pārliecināti un uzmanīgi. Un to klausoties, ej līdzi, lai kur arī tā tevi vestu. Jā, dažkārt tā aizvedīs tevi briesmās – bet tad atceries, ka briesmas ir vajadzīgas, lai padarītu tevi nobriedušu. Dažkārt tā liks tev maldīties – un atkal atceries, ka maldi ir izaugsmes daļa. Daudzas reizes tu nokritīsi – atkal piecelsies, tāpēc, ka tieši tā cilvēks kļūst spēcīgāks, krītot un atkal ceļoties. Un tikai tā cilvēks kļūst par vienotu veselu.

Autors: OŠO “Drosme. Prieks dzīvot riskējot”

Tulkoja: Ginta FS

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.