Dizaina izstāde „DesignJam”

No 25.novembra arhitektūras un dizaina studijas „xcelsior” pagalmā (Raņķa dambī 1, Rīgā) būs skatāma Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas izstāde „Design Jam”. Izstāde sniegs ieskatu dizaina tapšanas procesā, apliecinot, ka labs dizains ir cieši saistīts ar sadarbību starp dizaineru un tā radītā produkta lietotāju. Vienlaikus ar izstādi notiks arī citi pasākumi, kas iepazinās ar dizaineru pieredzi un dizaina tapšanas procesu.

Izstāde parādīs kā satiekas dizaineri un inovatīvas ekosistēmas, lai radītu vienotu darbības platformu. Plašāk apskatītās tēmas – dizains pilsētvidē un koncepta „City for All” paraugi. Eiropas valstu platforma „IDeALL” apvieno dizaineru kopienu, kas veido uz lietotāju centrētu inovāciju, aktualizējot „Dizains visiem” (Design for All) principus un „Living” (Labs) publiskās/privātās/lietotāju partnerības kopienu, kas darbojas atvērtās inovācijas un eksperimentēšanas jomā. Daloties zināšanās un pieredzē starp šīm divām grupām, dizaineri un inovatīvās ekosistēmas definējuši vienotu pieeju uz lietotāju virzītai inovācijai caur dizainu. Izstāde ir stāsts par atšķirīgām metodēm, kuras, lietotas dažādās situācijās, kalpo kā noderīgs rīks, lai testētu un pārbaudītu dizaina risinājumus pirms to ieviešanas praksē. Šajā izstādē reprezentēti Sent-Etjēnas„Cite du Design” platformas „IDeALL” labākie piemēri. Sniegts ieskats radošajās darbnīcās, kuras šoruden Rīgā un Jūrmalā LMA un LKA studentiem vadīja Austrijas informācijas dizaina eksperts Martins Fosleitners (Martin Foessleitner).

SentEtjēna kā inovatīva dizaina pilsēta ir augstu novērtēta ne tikai Francijā, bet arī globāli, jo pilsēta ir gan starptautiski nozīmīgās dizaina biennāles rīkotāja, gan līdzās 10 citām pasaules dizaina zvaigznēm – UNESCO radošo pilsētu tīkla dizaina pilsēta. Francijas piemēri stāsta par izcilu sadarbību starp dizaineriem, skolām, pašvaldībām, par pilsētām, kuras notic un uzticas dizainam, kā risinājumam, kas sniedz labāku dzīves kvalitāti ikvienam.

9. un 10.decembrī notiks radošās darbnīcas valsts pārvaldes darbiniekiem austriešu informācijas dizaina eksperta Martina Fosleitnera vadībā. Izstāde apskatāma darba dienās no plkst.10.00 līdz 19.00, s., sv. – slēgts. Ieeja bez maksas. Tāpat līdz š.g. 31.decembrim dizaina studijas „xcelsior” izstāžu zālē ir skatāma Vitra dizaina muzeja izstāde „Slēptie varoņi”, kas stāsta par 36 ikdienišķām lietām, kas teju ik mirkli atrodas mūsu tuvumā un kuru klātbūtni bieži vien nepamanām, tomēr tās būtiski atvieglo ikdienu.

Izstāde „Design Jam” ir iekļauta 10.starptautiskā festivāla „Dizains. Nākotne 2014” programmā. Festivāls notiek Rīgā līdz šā gada 31.decembrim, un tā programmu veido mūsdienu Latvijas un ārvalstu dizaina izstādes, lekcijas, radošās darbnīcas.

 

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.