Diskusija „Mācoties no citiem. Laikmetīgā māksla un zinātne”

Šī gada 12. novembrī plkst. 18.30 Latvijas Laikmetīgās Mākslas centra Ofisa galerijā (Alberta ielā 13) notiks diskusija „Mācoties no citiem. Laikmetīgā māksla un zinātne” cikla “Pārvarot plaisu. Meklējot ceļus pie laikmetīgās mākslas” ietvaros, ko reizi mēnesī vada kuratore Līga Lindenbauma. Diskusijā piedalīsies ekrānmediju un mākslas zinātniece Laine Kristberga, māksliniece un jauno mediju pētniece Rasa Šmite, kā arī sociālo un komunikācijas zinātņu pētniece Ilva Skulte. Diskusija papildinās LLMC Ofisa galerijā notiekošo dāņu mākslinieces Gites Vilesenas personālizstādi „Tā kā skudriņas tek”, kas apskatāma līdz 13. novembrim.

Diskusijā tiks apskatītas mākslas un zinātnes attiecības, īpaši izceļot laikmetīgās mākslas spēju pārņemt eksakto un sociālo zinātņu metodes un mēģinot iezīmēt, kā šādu stratēģiju ietekmē izmainās paši mākslas darbi. Jauno mediju māksla balstās eksakto zinātņu atklājumos, nereti vizualizējot fizikas likumus un atklājums, taču aiz atraktīvās formas skatītājā raisot jautājumu par mākslas fakta klātbūtni tajā. Gite Vilesena, kuras izstāde „Tā kā skudriņas tek” šobrīd apskatāma LLMC Ofisa galerijā, pārņem sociālo zinātņu – antropoloģijas, atmiņu pētniecības – metodes. Viņas veidotais darbs atspoguļo Kurzemē dzīvojošās sievietes Skaidrītes dzīvesstāstu un atrodas uz robežas starp mākslu un dokumentālo kino. Kādēļ to pieskaitām pie laikmetīgās mākslas, nevis dokumentālā kino jomas?

Diskusija notiek cikla “Pārvarot plaisu. Meklējot ceļus pie laikmetīgās mākslas” ietvaros, kura norisinās reizi mēnesī Latvijas Laikmetīgās Mākslas centrā. Tā ietvaros tiek aplūkoti dažādi laikmetīgās mākslas un sabiedrības saskares punkti, tiecoties definēt problēmu loku un iezīmēt stratēģijas, kuras atvieglotu savstarpējo komunikāciju. Diskusijās tiek runāts par izglītības, mediju, kultūrpolitikas, kā arī kritiķu, kuratoru un izstāžu iekārtotāju nozīmi laikmetīgās mākslas uztverē. Pirmā diskusija “Vai laikmetīgajai mākslai ir vieta skolu programmās?” notika 30. septembrī, otrā diskusija “Kā laikmetīgo mākslu atspoguļo Latvijas mediji” notika 21. oktobrī un šobrīd ir lasāma portālā Satori. Cikls šajā gadā tiks noslēgts 10. decembrī, apskatot par mākslu rakstošo žurnālistu un kritiķu sarežģīto situāciju noslēgtajā un savstarpēji saistītajā Latvijas mākslas vidē.

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.