Digitālās mākslas projekts „Apdzīvo ekrānu”

Piektdien un sestdien, 12. un 13. septembrī, vakaros no plkst.20.30 līdz pat nākamās dienas plkst. 1.00 kultūras vasarnīcā „Esplanāde 2014” ikviens tiek aicināts piedalīties unikālā digitālās mākslas projektā „Apdzīvo ekrānu”, kas veidos interakciju starp Rīgu un Berlīnes festivālu „Wedding-Moabit 2014”.

Neparastā video objekta mērķis ir pētīt dalībnieku kustības un attālinātās auditorijas mijiedarbību. Projekta autoru Pola Sermona un Šarlotes Gouldas ideja ir rotaļīgā veidā iesaistīt sabiedrību „ielas un ekrānu apgūšanā”. Tas tiek darīts izmantojot tehniskos jauninājumus spontānās interakcijās. P.Sermona projekta norises laikā atradīsies Berlīnē, savukārt Š.Goulda veidos instalāciju Rīgā.

Projekta fonu veidos virtuāla vide un animācijas, sākot ar vienkāršiem foniem, kas izgaismojas, piemēram, kā krāsainas bruģakmens plāksnes tām uzkāpjot, līdz sarežģītām animācijām, spēlēm, 3D ielu mākslai utml.

Projekta „Apdzīvo ekrānu” pirmsākumi meklējami Glastonberijas festivāla (Lielbritānija) mākslas projektā „Pikniks uz ekrāna” (2009), un darba autori ir rūpīgi ievērojuši iepriekšējā darba tehnisko un konceptuālo aspektu, lai radītu oriģinālu, konkrētai vietai piesaistītu darbu.

Pols Sermons ir vizuālās komunikācijas profesors Braitonas Universitātē, Lielbritānijā. Viņš ir izstrādājis virkni interaktīvi – telematiskās mākslas instalāciju, kas saņēmušas starptautisku atzinību. P.Sermons iepriekš bijis Salfordas universitātes kreatīvo tehnoloģiju profesors un vairāk nekā 20 gadus strādājis kā aktīvs akadēmiskais pētnieks un radošais praktiķis, galvenokārt interaktīvo mediju mākslas jomā.

Šarlote Goulda ir digitālo mediju vecākā pasniedzēja Salfordas universitātē, Mākslas un mediju skolā un ir radījusi vairākas interaktīvās instalācijas pilsētu lielajiem ekrāniem, kas pēta lietotāja identitāti un radījusi peldošā stāstījuma jēdzienu. Sava pētījuma ietvaros viņa iepazīst kreatīvo un kultūras potenciālu, ko var piedāvāt pilsētas ekrāni digitālo mediju laikmetā un kā šīs jaunās tehnoloģijas un digitālās infrastruktūras ietekmi kā publika interaktē ar pilsētvidi.

 

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.