Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejam – 25

Sadarbībā starp Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeju un modes dizaineri Aļonu Bausku (“Qoo Qoo”) top vērienīgs projekts – tērpu kolekcija ar latviešu mākslas darbu motīviem. Pirmā modes skate notiks Muzeju naktī 17.maijā plkst.22.00.

Modes zīmola “Qoo Qoo” aktuālais koncepts “Timeless” (angļu val. mūžīgs, pārlaicīgs) stāsta par pagātnes liecībām kā nezūdošu skaistumu un inspirācijas avotu jaunradei. Latvijas mākslas zelta fonds no Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja krājuma modes dizaineres Aļonas Bauskas radošajā darbā transformējas mūsdienīgos auduma rakstos un tērpos. Iedvesma gūta no Romana Sutas (1896-1944), Aleksandras Beļcovas (1892-1981), Sigismunda Vidberga (1890-1970), Jēkaba Šķērstēna (1890-1940), Jūlija Straumes (1874-1970) un citu autoru kompozīcijām.

Koncepta moto – vērtības nezūd, mēs tās pārmantojam un pārradām katrs caur sevi. “Timeless” apliecina cieņu Latvijas mākslas vēsturei, reizē koši un provokatīvi uzspridzinot tradicionālos priekšstatus. Muzejam šī sadarbība ir uzdrošināšanās meklēt jaunus ceļus komunikācijā ar Latvijas dizaineriem un sabiedrību. Mode kā demokrātisks medijs šai projektā tuvina auditorijas grupas ar dažādām interesēm, dodot iespēju popularizēt kā Latvijas dizaina kvalitātes, tā mākslas mantojuma nozīmību.

Kolekciju pirmo reizi būs iespēja ieraudzīt modes skatē starptautiskās akcijas “Muzeju nakts” laikā 2014.gada 17.maijā plkst.22.00 Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja 1.stāva vestibilā.

 

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.