Deju koncerts „Mazā Eiropiāde”

5. jūlijā plkst. 19:00 Kultūras pils “Ziemeļblāzma” parkā notiks deju koncerts ar 22 dažādu paaudžu kolektīviem no visas Latvijas. Koncertu vadīs aktieris Zigurds Neimanis.

Eiropiāde ir lielākais Eiropas tautas kultūras un mākslas festivāls, kas kopš 1964.gada katru gadu notiek dažādās Eiropas valstīs. Latvija šai kustībai pievienojās 1993.gadā.

Katru gadu vasarā, īsi pirms Eiropeādes notiek otra Mazā Eiropeāde, kurā piedalās kolektīvi, kas attiecīgajā gadā brauks pārstāvēt Latviju uz Eiropeādi, kas šogad notiks Kielcē (Polijā). Šogad par vasaras Mazās Eiropiādes norises vietu izraudzīta tieši Kultūras pils “Ziemeļblāzma”. Koncertā piedalīsies 22 dažādu paaudžu deju kolektīvi no visas Latvijas, un tie ir: “Auda”, “Brīze”, “Brocēni”, “Robežnieki”, “Dārta”, “Dejotprieks”, “Garauši”, “Annele”, “Jaunība”, “Rota”, “Dieveris”, “Kaspīne”, “Balti”, “Metenis”, “Miķelis”, “Pavards”, “Rīdzenieks”, “Rūdis”, “Sen Līgo”, “Vēja Zirdziņš”, “Zemīte”, “Vācelīte”.

Kopš 1995. gada katru rudeni notiek Latvijas Mazā Eiropiāde, kur tiekās kolektīvi, kuri gatavojās doties uz nākošo Eiropiādi un piedāvā repertuāru, ko vēlētos dejot Eiropeādē. 2013. gadā tā notika 7.decembrī Kultūras pilī “Ziemeļblāzma”.

Šogad, kad aprit 20 gadi, kopš Latvija piedalās Eiropeādē kuplā kolektīvu skaitā.

Eiropiādes galvenais mērķis ir veicināt Eiropas tautu vienotību, tas ir festivāls, kurā dalībnieki sekmē un attīsta paši savu kultūru, cienot arī pārējās. Šī filozofija tiek piekopta katru gadu festivāla laikā, kas notiek piecas dienas, kad tūkstošiem cilvēku no dažādām Eiropas daļām, tērpušies savos tradicionālajos tautas tērpos, satiekas, lai dziedātu, muzicētu, dejotu un svinētu.

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.