Cik daudz cilvekam vajag?

Foto: Ariel Estulin

Foto: Ariel Estulin

Hing Ši nebija bagāts cilvēks, neskatoties uz to, ka viņam piederēja skola, kurā mācīties brauca jaunieši no visas Ķīnas. Reiz kāds no skolniekiem viņam vaicāja:

— Skolotāj, Tavu vārdu skandina visā valstī, Tu varētu kļūt par ļoti bagātu cilvēku, kam nav rūpju par nākamo dienu. Kāpēc Tu netiecies pēc bagātības?
— Man ir viss, kas man vajadzīgs dzīvei, — atbildēja Hing Ši.
— Bet Tev taču varētu piederēt daudz vairāk bagātības — iebilda skolnieks.
— Cilvēks, kurš negausīgi vāc sev visdažādākās mantas un piebāž ar tām savu dzīvi, ir līdzīgs ceļotājam, kurš savā ceļojumā savācis visu to, kas gadījies viņam ceļā, bet pēc tam stiepj to, salīkdams arvien vairāk zem savas smagās nastas. Kad viņš jau gandrīz ir sasniedzis savu galamērķi, izradās, ka priekšā ir milzu siena, kura noteikti jāpārvar, taču nevar ne apiet, ne salauzt, vienīgi pārlīst tai pāri, pametot visu, ko stiepi sev līdzi.  Cilvēkam nav citas iespējas, kā pamest visu, ko ar tādām grūtībām vācis un stiepis uz savas muguras. Ļoti žēl pamest, bet citādi nevar.
Hing Ši ieturēja nelielu pauzi un turpināja:
— Mēs šajā pasaulē atnākam ar tukšām rokām un aizejam no tās tukšām rokām, atstājot visu, ko esam sakrājuši. Vai ir jēga vākt to, pēc kā nav nepieciešamības un patiesas vajadzības – vienīgi alkatības un skopuma dēļ, zinot, ka nāksies to visu stiept un pamest sava ceļa galā? Vai nav labāk savu ceļu nosoļot viegli un ar prieku?

 Avots: www.pritchi.ru
Tulkoja: Ginta FS

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.