Ceļojums “Saldā Rīga, smalkā Rīga”

Sestdien, 10. maijā plkst. 12.00 ikviens interesenti tiek aicināts akcijas “Katram sava Rīga” ceļojumā “Saldā Rīga, smalkā Rīga”.

Pasākums veltīts izsmalcinātības, elegances sadzīvē un mākslā, sava stila apzināšanas, veidošanas un izkopšanas, salonu kultūras radīšanas tradīciju pirmsākumiem, ko aizsāka latviešu inteliģence 19. gadsimta beigās un 20. gadsimta sākumā. Arī tēmai par baudām un kārumiem būs veltīts šis ceļojums.

Ceļojuma sākums plkst. 12.00 Rūdolfa Blaumaņa un Jāņa Rozentāla muzejā, kam sekos pastaiga līdz vietai, kur atradās Rūdolfa Blaumaņa iemīļotā kafejnīca, kurā, ierodoties Rīgā un tiekot pie honorāriem, viņš vienmēr baudījis kūkas un klausījies Rīgas lakstīgalas.

Tālāk ceļojuma dalībnieki dosies uz Jāņa Akuratera muzeju, kur stāstos un fotoattēlos būs iespēja iepazīt Preses balles norises, kā arī uzzināt par Akuratera mājas smalko stilu un tradīcijām. Tad sekos pastaiga, kuras laikā ikvienam būs iespēja iepazīt namus un dzīvokļus, kas saistīti ar salonu kultūras veidošanos – Grosvaldu namu, Brigaderu namu, Viktora Eglīša dzīvokli un Ata Ķeniņa skolu. A.Ķeniņa ģimnāzijas telpās savulaik bijusi arī žurnāla „Zalktis” redakcija, kā arī notikuši Rakstnieku vakari, kuros ar priekšlasījumu par romantismu uzstājies Fricis Bārda, savus jaunākos darbus lasījis Jānis Akuraters, Kārlis Skalbe, Kārlis Krūza un daudzi citi.

Ceļojuma noslēgums – Aleksandra Čaka muzejā, kur stāsti par Aleksandra Čaka kārumiem, baudām un impulsiem, kas ietekmējuši arī dzejoļu rašanos. Muzejā būs iespēja uzzināt arī citus čakiskās virtuves stāstus. Latviešu literatūras cienītāji iepazinuši dzejnieku Aleksandru Čaku kā interesantu, atvērtu un omulīgu cilvēku, kurš ap sevi allaž pulcinājis plašu draugu un paziņu pulku. Savukārt, ēst gatavošana un mainīšanās ar receptēm bijusi sava laika tradīcija, kura tika kopta literātu un mākslinieku aprindās.

Biļetes cena: EUR 6.00. Biļešu iepriekšpārdošana Andreja Upīša memoriālajā muzejā (Brīvības ielā 38 – 4).Pieteikšanās pa tālruni 26703293 vai uz e-pastu [email protected]

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.