Buļļupē plāno ielaist vimbu mazuļus

Rīgas domes Mājokļu un vides komiteja ceturtdien, 27. februārī, atbalstīja ieceri iegādāties vimbu (Vimba vimba (L.)) mazuļus, lai tos ielaistu Buļļupē, tādējādi nodrošinot zivju krājumu atražošanu, kas vienlaikus palielinās ūdens bioloģisko resursu daudzveidību un ilgtspējīgu izmantošanu.

Zemkopības ministrijas Zivju fonds ir aicinājis iesniegt projektus zivju resursu pavairošanai un atražošanai publiskajās ūdenstilpēs un ūdenstilpēs, kurās zvejas tiesības pieder valstij, kā arī citās ūdenstilpēs, kas ir valsts vai pašvaldību īpašumā.

Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta sagatavotais projekta pieteikums paredz, ka projekta kopējais budžets būs EUR 4840, no kuriem Zivju fonda nodrošinātais finansējums būs EUR 3630 jeb 85%, kas tiks atgūts pēc projekta realizēšanas. Savukārt Rīgas dome līdzfinansējums būs EUR 1210 jeb 15%.

Jautājums par pašvaldības līdzekļu piešķiršanu projekta uzsākšanai un līdzfinansēšanai vēl būs jāskata Finanšu un administrācijas lietu komitejas. Ja projekts gūs atbalstu, tad pavasarī ar zivju audzētavu tiks noslēgts līgums par vimbu mazuļu izaudzēšanu un Buļļupē tos plānots ielaist šā gada septembrī.

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.