Brīvdabas lielformāta foto izstāde “Karosta – foto osta”

Jūnijā Karostā jau ceturto gadu pēc kārtas notika radošā nometne “Karosta – foto osta”. Šogad nometnes uzdevums bija izveidot fotogrāfiju kolekciju, kurā attēlots karostnieks raksturīgajā Karostas vidē.

Vairāk kā 70 lielformāta fotogrāfijas, kas tapušas Karostā foto nometnes laikā tiek izstādītas Karostas manēžā. Manēža uz laiku kļūs par lielu brīvdabas mākslas galeriju.

Izstāde sastāv no divām daļām – “Karostnieka mantojums” un “Citāda pastkarte”. Lai mudinātu Karostas iedzīvotājus un pārējos liepājniekus palūkoties uz šo pilsētas daļu plašākā kontekstā, viena izstādes daļa veidota, balstoties uz pieejamām vēsturiskām fotogrāfijām un pastkartēm. Izmantojot vēsturisko materiālu, parādīta Karostas vide un iedzīvotāji tajās pašās vietās un situācijās, kādas tika iemūžinātas fotogrāfijās 20. gs. sākumā. Rezultātā mākslas projekta centrā ir karostnieks, pie tam karostnieks, kas simboliski ir saņēmis šo pilsētas daļu “mantojumā” no pagājušā gadsimta liepājniekiem. Vienlaikus izcelts Karostas arhitektūras mantojums, tā vēsturiskā vērtība un nākotnes perspektīva. Izstādē izmantotas vēsturiskās fotogrāfijas no Jura Raķa kolekcijas.

Otra izstādes daļa veidota “citādas pastkartes” formā, ļaujot plašāku fotogrāfu radošo izpausmi.

Izstādes “Karosta – foto osta 2014” atklāšana notiks ceturtdien, 24.jūlijā pulksten 19:00 Karostas manēžā. Atklāšanā koncertēs Latvijas Bruņoto spēku orķestra bigbends.

Paredzēts, ka izstāde būs apskatāma līdz oktobrim.

 

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.