Bērnu pēcpusdiena Kalnciema kvartālā

Pēc vasaras brīvlaika bērniem atgriežoties pilsētā, radusies nepieciešamība pēc aizraujošām un vērtīgām brīvdienu aktivitātēm, kurās vecāki varētu iesaistīties kopā ar savām atvasēm. 13. septembrī, paralēli Kalnciema kvartāla zemnieku un amatnieku tirdziņam, norisināsies “Bērnu pēcpusdiena” ar sekojošām bezmaksas interešu aktivitātēm:

Gatavojoties gaidāmajai Tēvu dienai, sestdien no plkst. 10:00 līdz 16:00 pie kvartāla brīvdabas skatuves būs atvērta galdnieka darbnīca, kurā aizrautīgie un profesionālie “Koka dizaina centra” meistari un eksperti aicinās iemēģināt roku koka apstrādē – darbnīcā varēs izgatavot praktisku dāvanu savam tētim Tēvu dienā. Dāvanas tapšanas gaitā varēs apgūt tādas pamatiemaņas kā zāģēšanu, ēvelēšanu, kokgriešanu, ciklēšanu, ka arī vienu no senākajiem apdares veidiem – koksnes apstrādi ar dabīgu eļļu. Eksperti arī mācēs plašāk pastāstīt par koku, tā unikālajām īpašībām, pielietojumu un apstrādes veidiem ar rokas instrumentiem, kā arī ieinteresēs bērnus iepazīt populārākās koku sugas.

No plkst. 11:00 līdz 14:00 Kalnciema kvartāla izstāžu galerijā bērniem būs iespēja iepazīt savu radošo potenciālu profesionālā zīmēšanas un glezniecības darbnīcā, kuru vadīs Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolas pasniedzēja – gleznotāja Ieva Taranda un skolas audzēkņi. Galerijā izstādītās mākslinieces Sabīnes Līvas gleznas, fonā rudens saules ieskautais ābeļdārzs, kas vērojams caur lielajiem stiklotajiem logiem, un profesionāla pasniedzēja vadība ļaus personiski atklāt mākslas pasauli. Darbnīca noris ar Rīgas domes atbalstu.

Savukārt plkst. 13:00 bērni kopā ar vecākiem aicināti uz Bērnu pēcpusdienas sarunu. Brūnās mājas zālē festivāla “Survival Kit” ietvaros norisināsies bērnu diskusija “Kas jums nepatīk pieaugušo dzīvē?”, kuru vadīs režisore Krista Burāne. Bērni aicināti uz eksperimentālu sarunu, kurā tiks iztirzāti svarīgākie eksistenciālie un sadzīviskie jautājumi, kritiski vērtējot pieaugušo pasauli no bērnu skatupunkta, tai skaitā, arī tā sauktos pieaugušajiem “neērtos” jautājumus par morāli, ētiku, utml.

Ieeja un materiāli visās aktivitātēs ir bez maksas.

Turpmāk ik sestdienu paralēli Kalnciema kvartāla tirdziņam būs sarūpētas kvalitatīvas brīvā laika aktivitātes bērniem.

 

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.