“Bauska TasTe” festivāla recenzija un FOTO apskats

Foto: Lelde Feldmane - Zajarska (www.leldefeldmane.lv)

Foto: Lelde Feldmane – Zajarska (www.leldefeldmane.lv)

 

Divas dienas 4. un 5. augustā norisinājās Mūzikas un aktīvās atpūtas festivāls “Bauska TasTe” 2018, sniedzot aizraujošu programmu visai ģimenei, gan mazākajiem apmeklētājiem, gan arī lielākajiem apmeklētājiem.

Bauskas pils parks ir vieta, kur jau otro gadu norisinās “Bauska TasTe” festivāls. Patiess prieks, ka pilsēta izmanto pils estrādi, lai uz skatuves pulcētu Latvijas māksliniekus, kas savukārt priecē apmeklētājus ar brīnišķīgiem muzikālajiem sniegumiem. Šis ir vienīgais vasaras festivāls Latvijā, kas norisinās Pils teritorijā, kas saglabājusies jau no viduslaikiem.

Esi aktīvs
Paši pirmie aktīvisti un aktīvā sporta piekritēji varēja startēt organizācijas “Magnēts” rīkotā rogainingā, kur bija iespēja mēroties spēkiem dažāda vecuma sportistiem, izvēloties sev piemērotāko distanci. Piedaloties šajā orientēšanās sacensībā bija iespēja plašāk iepazīt Bauskas pilsētu un tās nostūrus, ko skauj upes Mūsa un Mēmele.

Kā otro un tikpat aizraujošo orientēšanās spēli ir jāmina Draugiem.lv organizēto ZigZag spēli, kuras mērķis bija apceļot Zemgali un brauciena noslēgumā apmeklēt festivālu Bauska TASTE! Kā rezultātā festivālā tika izsludināta galvenā balva – ceļojums uz Turciju, ar pārsteiguma balvām priecēja arī Bauskas kultūrvēsturiskās vietas un apskates objekti –  Motormuzejs Bauska, Pure Chocolate, Bauskas alus.

Šīs aktivitātes, kas norisinājās ārpus “Bauska TasTe” teritorijas, apmeklētājiem ļāva iepazīt Zemgali un Bausku, bet “Bauska TasTe” festivāla teritorijā pārējās aktivitātes neapšaubāmi aizrāva gan bērnus, gan pieaugušos – sešu metru augsta klinšu siena, “Turies!” virvju trase, “Brain Games” labākās spēles, izlaušanās istabas no “QuestLab”, pūķu darināšana un video spēļu konsoļu turnīrs no “GoStation”. Jauniešiem par viņiem svarīgām tēmām “Papardes zieds” un Dzīvnieku brīvība” bija sagatavojuši aizraujošas prāta spēles, kurās tie labprāt arī piedalījās.

Skaņu plašā dinamika
Kā iepriekšējā gadā, tā arī šogad “Bauska TasTe” priecēja ar dažāda žanra mūziku. Ja pagājušā gadā Intara Busuļa uzstāšanās uz lielās skatuves bija pieaicinājusi lielāko apmeklētāju skaitu vienkopus, tad šogad Labvēligais Tips paņēma neapšaubāmi visu publiku. Divu dienu garumā uz skatuves kāpa Latvijā pazīstami mākslinieki kā “Astro’n’out”, Ozols un Tehnikums, Aija Andrejeva, “Satellites LV”, Viktors Lapčenoks, Ralfs Eilands un Latvijas Radio bigbends ar koncertprogrammu “Cits Pauls”, “Menuets”, Chris Noah, “Sudden Lights” un citi Ilona Balode, Zotovs & Ze Band, Aivars Birzmalis un Jānis Misiņš, Lauris Amantovs Jazz Quartet, Vjačeslavs Mitrohins un Latviešu Blūzi.

Šis festivāls izceļas ar to, ka jebkura vecuma cilvēks programmā atradīs savai gaumei tīkamus māksliniekus, kuru dēļ ir vērts apmeklēt festivālu.

Festivāla laikā varēja vērot, ka lielākais apmeklētāju skaits pulcējas tieši uz vakara programmu, kur galvenokārt rindojas pazīstamie mākslinieki, savukārt dienas pirmajā pusē bija ievērojami mazāk mūzikas baudītāju. Kā ieteikumu varētu minēt, dienas pirmajā pusē arī iekļaut kādu no vairāk atpazīstamajiem māksliniekiem, kas apmeklētājiem liks ierasties krietni agrāk un tādejādi saplānot pilnu dienu festivāla teritorijā.

Kā papildinājums “Bauska TasTe” festivālā šogad bija skaņu takas skatuve, kur varēja baudīt elektronisko mūziku, ko sniedza pašmāju DJ – Roberts Gobziņš, DJ Raitis, DJ Trakais Mārtiņš, DJ SAIRAM, kā arī DJ Big N; DJ F-Line. Arī uz šīs skatuves bija vērojama dažādība, kur atskaņoja, gan latviešu vecos gabalus mūsdienīgā skanējumā, gan mūsdienīgo Ragga Jungle Dj SAIRAM izpildījumā.

Garšas ninanses un noskaņa
Jāuzsver, ka šogad organisatori bija pacentušies un pieaicinājuši krietni vairāk ēdinātājus, kā rezultātā nebija jāstāv garās rindās pēc ēdiena un dzēriena, kā tas bija vērojams pērnajā gadā. Garšas baudītājiem bija lielāka izvēle – dažādi siltie ēdieni, ātrās uzkodas un arī augļu bāri. 

Festivāla noskaņu papildināja romantiskās dekorācijas, kas radīja svētku sajūtu, viscauri starp kokiem plīvoja krāsainas auduma lentītes un karodziņi. Ļoti skaisti bija nodalītas un izdekorēta ēdināšanas zona un atpūtas zona, radot patīkamu atmosfēru, kas vakarā tika papildināta ar izgaismotām lampiņām atsevišķās zonās.

Festivālā bija padomāts arī par pašiem mazākajiem apmeklētājiem, par ko rūpējās “Bella Baby Happy”, nodrošinot apmeklētājiem telti, kur iespējams pārtīt mazulīti. “Bella Baby Happy” bija sagatavojusi arī nelielas dāvaniņas, ko dāvāja mazulīšu vecākiem. Patīkams pārsteigums.

Rezumējot festivālā “ Bauska TasTe” piedzīvoto, jāsecina, ka liela nozīme ir detaļām. Katrai niansei šeit ir sava konkrēta loma un kopā tās veido kvalitatīvi pavadītu Laika formulu.

Šogad festivāla apmeklētāju skaits bija ievērojami audzis, sasniedzot jau 10 tūkstošus apmeklētājus, kas teju aizpildīja visu Bauskas Pils parka teritoriju. Tas priecē un par rezultātu varam būt pateicīgi festivāla galvenajam organizatoram un Bauskas Kultūras centra direktoram Jānim Dūmiņam. Tendēncēm turpinoties nākamajā gadā varētu būt gaidāms vēl lielāks apmeklētēju skaits un ir vērts padomāt par plašākas teritorijas izmantošanu festivāla norisei.

Bauska Taste 2019 gribētos novēlēt saglabāt šo romantisko un ģimenisko noskaņu, lai ir iespēja to dēvēt kā labāko ģimenes festivālu Latvijā.

Raksta autors: 528.lv Redakcija

Bauska TasTe  FOTO GALERIJA

Bauska TasTe BILDES

Foto: Lelde Feldmane – Zajarska (www.leldefeldmane.lv)

[Not a valid template]

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.