Atklātā lekcija par apdraudēto savvaļas sugu nelegālo tirdzniecību

170222_cites_atklata_lekcija

Dabas aizsardzības pārvalde un Latvijas Nacionālā bibliotēka 2. martā ielūdz uz atklāto lekciju “No suvenīriem līdz bruņotiem konfliktiem jeb īsumā par apdraudēto savvaļas sugu nelegālo tirdzniecību”.

Pasaules savvaļas sugu diena ir pasaulē svarīgākais ikgadējs pasākums, kas veltīts apdraudētajām savvaļas augu un dzīvnieku sugām. To saglabāšana ir mūsu visu interesēs.
Bet vai zini, kā savvaļas sugu tirdzniecība ietekmē sociālekonomiskos apstākļus globālā mērogā? Kāpēc savvaļas sugu nelegālās tirdzniecības apkarošana ir iekļauta starp ANO ilgtspējīgās attīstības mērķiem? Vai zini, kādus suvenīrus Tev nevajadzētu iegādāties eksotiskajās valstīs? Šie ir tikai daži no jautājumiem, uz kuriem meklēsim atbildes 2. martā plkst.18:00, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, Mūkusalas ielā 3, Rīgā. Lekcija notiks AsiaRes lasītavā, M stāvā.

Pasākuma laikā interesentiem būs apskatāma tematiskā izlase no LNB krājuma.

CITES jeb 1973. gada Vašingtonas konvencija “Par starptautisko tirdzniecību ar apdraudētajām savvaļas augu un dzīvnieku sugām” ir starptautiska vienošanās, kuras pamatmērķis ir apdraudēto savvaļas sugu aizsardzības stiprināšana, regulējot un nodrošinot to ilgtspējīgu izmantošanu. Šobrīd CITES konvenciju ir parakstījušas 183 valstis un tā ietver vairāk nekā 35’000 savvaļas sugu.

Pasākuma afiša >>>

Avots: Dabas aizsardzības pārvalde

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.