ART21 dokumentālo filmu cikls

LATVIJAS LAIKMETĪGĀS MĀKSLAS CENTRĀ NOTIKS ART21 DOKUMENTĀLO FILMU CIKLA “MĀKSLA 21. GADSIMTĀ” SEPTĪTĀS SEZONAS TREŠĀS SĒRIJAS “MANTOJUMS” DEMONSTRĀCIJA

Mākslas zinātnieces Ievas Astahovskas kūrētās izglītības programmas „LMC vakarskola” ietvaros šī gada 27. novembrī, ceturtdien, pulksten 18.00 LMC Ofisa galerijā tiks demonstrēta filmu cikla „Māksla 21. gadsimtā” septītās sezonas trešā sērija „Mantojums”. Filmas seansu papildinās saruna ar māksliniekiem Pauli Liepu un Viktoriju Ekstu.

Kādēļ dažas tradīcijas mēs pārkāpjam, bet pie citām pieturamies? Šajā sērijā aplūkotie mākslinieki izmanto savu personīgo un ģimenes dzīves pieredzi, lai meklētu jaunas estētiskās teritorijas.

Ietekmējoties no Laodzi mācības, tēlnieka Konstantīna Brankuši daiļarades un paša pieredzes, ko guva ar ģimeni dzīvojot Vācijā un Indijā, mākslinieka Volfganga Laiba skulptūras savieno pagātni un tagadni, mirklīgo un mūžīgo. Māksliniece Tanja Brugera pēta attiecības starp mākslu, aktīvismu un sociālajām pārmaiņām. Viņas darbi piesaka útil mākslas koncepciju, saskaņā ar kuru māksla var tikt izmantota kā sociālo un politisko procesu sekmēšanas instruments. Abraams Krusvillegass veido skulptūras un instalācijas no atrastiem priekšmetiem un materiāliem, ar kuru palīdzību viņš pēta improvizācijas, transformācijas un izzušanas fenomenus. Mākslinieks eksperimentē ar video, performancēm, savas ģimenes arhīvu un akadēmisko pētniecību, cenšoties rast dziļāku saikni starp savu etnisko un māksliniecisko identitāti.

Seansu papildinās saruna ar māksliniekiem Pauli Liepu un Viktoriju Ekstu – arī viņu abu darbu nozīmīgs slānis ir jūtīga darbošanās ar pagātnes nospiedumiem. Pauļa Liepas grafikās tā ir pievēršanās lietām, kas atgādina par aizmirsto padomju laika dzīvi, savukārt Viktorijas Ekstas pētnieciskajos un radošajos projektos – aizrautīga iedziļināšanās kultūrvēsturiskajā mantojumā, sākot no 20. gadsimta 60. gadu kinohroniku pētniecības līdz iluzoram mēģinājumam atdzīvināt pagājušu laiku un tā ikdienas vērtības (projekts „Dievs. Daba.Darbs.”).

ART21 Access ’14 ir starptautiska bezmaksas filmu demonstrēšanas iniciatīva, kuras mērķis ir paplašināt zināšanas par laikmetīgo mākslu, veicināt dialogu un iedvesmot radošas idejas. Septītajā sezonā tiek apskatīti divpadsmit mākslinieki, kuri atklāj veidus, kā māksla var iedvesmot un pārveidot gan atsevišķu cilvēku, gan kopienu dzīves.

ART21 Access ’14 dod iespēju organizācijām visā pasaulē iepazīstināt ar laikmetīgo mākslu,” saka ART21 galvenā producente Sūzana Solinsa. “Šie izglītojošie notikumi ir iecerēti, lai rosinātu jaunas diskusijas un iepazīstinātu visdažādākos skatītājus ar ciklā ietverto mākslinieku darbību.” Jaunākā informācija par ART21 Access ’14 pasākumiem un norises vietām visā pasaulē atrodama art21.org/access.

ART21 ir bezpeļņas vadoša starptautiska mākslas izglītības organizācija, kura veido filmas par mūsdienu vadošiem māksliniekiem un izglītības programmas, kuras veicina radošumu visā pasaulē. Guvusi ievērību ar savu Pībadija balvu saņēmušo PBS filmu ciklu, “ART21 – Māksla 21. gadsimtā”, ART21 izmanto digitālo mediju iespējas, lai ar laikmetīgo mākslu, māksliniekiem un viņu radošajiem procesiem uzrunātu miljoniem dažādu vecumu cilvēku. Līdz ar ciklu “Māksla 21. gadsimtā” ART21 veido tiešsaistes filmu ciklus ART21 New York Close Up, ART21 Exclusive, un ART21 Artist to Artist, kā arī daudzveidīgus izglītojošos materiālus un programmas.

Vairāk informācijas: art21.org

„LMC vakarskolas” cikla pamatā ir aktuālu laikmetīgās mākslas norišu iepazīšana, lai stiprinātu kritiskās domāšanas un diskusijas attīstību Latvijas mākslas vidē Otrajā sezonā „LMC vakarskolas” cikls ietvers desmit lasīšanas darbnīcas, mākslas seminārus, Art21 dokumentālo filmu seansus, kā arī vietējo un starptautisku profesionāļu vieslekcijas, kas norisināsies līdz 2015. gada pavasarim.

Vairāk informācijas:

Santa Mičule, Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs, E. [email protected], M. 26358896, www.lcca.lv

LMC Ofisa galerijas adrese: Alberta iela 13 (7. stāvs), Rīga, LV-1010.

Telefons: +371 67039282.

facebook.com/LMC.LV

twitter.com/lcca_lv

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.