Animācijas filma “Zelta Zirgs” atklās filmu festivālu Čikāgā

Piektdien, 6. martā, Čikāgā (ASV) sākas 18. gadskārtējais Eiropas Savienības filmu festivāls, kurā atklāšanas filmas gods piešķirts Reiņa Kalnaeļļa režisētajai pilnmetrāžas animācijas filmai “Zelta Zirgs”.

Eiropas Savienības filmu festivāls ir lielākais ar Eiropas filmām saistītais notikums Ziemeļamerikā. Tajā šogad tiks izrādīta 61 pilnmetrāžas filma no 27 nācijām, sniedzot ASV skatītājiem dziļu ieskatu Eiropas kultūras un kino attīstībā un norisēs. Studijas Rija veidotā animācijas filma “Zelta Zirgs”  ir festivāla atklāšanas filma un līdz ar to šī festivāla ietvaros piedzīvos ASV pirmizrādi.  Festivāla programmā ir jaunākais Eiropas kino, arī filmas, kas tikušas nominētas ASV Kinoakadēmijas balvai ārzemju filmu kategorijā, tāpat Kannu, Toronto un Roterdamas filmu festivālu laureātes.  Par filmas Zelta zirgs seansiem festivālā lasiet: http://www.siskelfilmcenter.org/thegoldenhorse.

Šis festivāls ir tikai pirmais pieturas punkts Reiņa Kalnaeļļa režisētās filmas “Zelta Zirgs” marta pirmizrāžu sarakstā –  zināms, ka filmas Āzijas pirmizrāde gaidāma 23. martā Honkongā.

Animācijas filma “Zelta zirgs” ir režisora Reiņa Kalnaeļļa debija pilnmetrāžas formātā, tās sižets veidots pēc Raiņa lugas motīviem. Filma ir Latvijas, Lietuvas, Luksemburgas un Dānijas kopražojums, finansiāli atbalstījis Nacionālais Kino centrs, Valsts Kultūrkapitāla fonds, Eiropas fondi MEDIA un Eurimages. Pirmizrādi Latvijā filma piedzīvoja 2014. gada 29. augustā, kopš tā laika Latvijas kinoteātros to noskatījušies vairāk nekā 21 tūkstotis skatītāju, savukārt LTV Jaungada svētku programmas ietvaros “Zelta Zirgu” redzējuši 66 800 skatītāji. Režisora Reiņa Kalnaeļļa iepriekšējā īsmetrāžas animācijas filma “Joka pēc alfabēts” video vietnē YouTube skatīta vairāk nekā 3 miljonus reižu.

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.