Aprīlī kājinieku tilts pie Velnalas Siguldā būs slēgts

170330_velnalas_tilts_remonta

30.martā, Dabas aizsardzības pārvaldes uzdevumā uzsākti kājinieku tilta remontdarbi pie Velnalas Siguldā. Remontdarbu laikā paredzēts nomainīt tā koka konstrukcijas, uzlabot  velo uzbrauktuves un atjaunot vanšu aizsargkārtu tādejādi nodrošinot drošu un ērtu pārvietošanos un tilta ilglaicīgu ekspluatāciju. Remontdarbus plānots īstenot viena mēneša laikā. Šajā laikā tilts būs slēgts.

“Kājinieku tilts pie Velnalas ir ne tikai svarīgs apskates un tūrisma, bet arī būtisks infrastruktūras objekts, kas savieno abus Gaujas krastus, nodrošinot iespēju plānot un īstenot garus apskates maršrutus abpus Gaujai un tās senlejā. Līdz ar to tilta uzturēšanai Dabas aizsardzības pārvalde velta īpašu vērību,” skaidro DAP Vidzemes reģionālās administrācijas direktora vietnieks Mārtiņš Zīverts. “Visus nepieciešamos remontdarbus esam plānojuši veikt aprīlī, lai līdz aktīvās tūrisma sezonas sākumam tas jau būtu lietošanas kārtībā,” tā M.Zīverts.  

Izvērtējot tilta nolietojumu un nepieciešamos labojumus, DAP izstrādājusi veicamo darbu specifikāciju, pēc kuras vadoties SIA “Mārzeme” nodrošinās tilta atjaunošanas darbus. Tilta remontdarbu laikā tiks veikta nolietoto koka konstrukciju nomaiņa un pamatu attīrīšana no apauguma un aizsargkārtas atjaunošana, kā arī vanšu pārklāšana ar speciālu materiālu, kas atturēs tilta izmantotājus no turēšanās pie vantīm un tilta šūpošanas.

DAP aicina sportotājus un dabas tūristus būt saprotošiem un remontdarbu laikā izvēlēties citus alternatīvus maršrutus. Tuvākā iespējamā Gaujas šķērsošanas vieta ir Gaujas tilts pie Siguldas. Kā arī aicinām izvairīties no pārgalvīgām rīcībām un nekādā gadījumā nešķērsot norobežojošās lentas!

Kājinieku tilts pie Velnalas ekspluatācijā nodots 1979.gadā. Līdz šim tiltam jau divas reizes ir mainīts koka klājs, kā arī tas vienu reizi ir pārkrāsots.

 
Avots: Dabas aizsardzības parvalde

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.